Definitieve versies Opera Mini 5 en Mobile 10

Browsermaker Opera Software geeft de definitieve versies vrij van Opera Mini 5 en Opera Mobile 10. Twee mobiele webbrowsers die compatibel zijn met bijna elke smartphone. Voor Android en Windows blijven ze nog wel in bèta.

 

Via m.opera.com kun je sinds gisteren de nieuwe versies gratis downloaden. De Mini is een proxybrowser voor telefoons met Java, zoals een BlackBerry. Voor krachtigere smartphones is er de Mobilevariant. Denk hierbij aan Symbian 60.

Verschillen tussen de definitieve en de bètaversie zijn er niet. Bugs zijn wel weggewerkt en de browser ondersteunt meer dan honderd talen.

Snel en strak
De fabrikant is ervan overtuigd dat de browsers in de smaak zullen vallen. Vooral omdat ze snel pagina’s laden, voorzien zijn van een compressietechnologie die het dataverkeer onder controle houdt (reductie tot 90 procent), de interface er gelikt uitziet en handige toepassingen bevat zoals een wachtwoordmanager. Ook synchronisatie met computergegevens wordt ondersteund.

In tegenstelling tot de rommelige en nogal trage Mini 4.2 is dit een hele verbetering.  

browsermobilenieuwsoperasoftware

Gerelateerde artikelen

Volg ons

Bekijk de huidige aanbiedingen bij Coolblue

Bekijk de huidige aanbiedingen bij Coolblue

👉 Bekijk alle deals