Nieuws

Check Flash 1.14

USB-sticks worden steeds meer ingezet om belangrijke gegevens te bewaren. Een sporadische kwaliteitscontrole is dus geen overbodige luxe. Die kun je doen met Check Flash. Weliswaar nadat je eerst veiligheidshalve een back-up hebt gemaakt van de data op de stick.

Er valt relatief weinig in te stellen aan deze tool. Je duidt eerst aan welk flashstation je wilt testen en vervolgens selecteer je het gewenste testtype. De beschikbaarheid van de tests hangt echter ook af van het ‘access type’ dat je instelt: ‘use temporary file’, ‘as logical drive’ of ‘as physical drive’. De verschillen tussen deze types worden beknopt toegelicht wanneer je de muispijl even boven zo’n optie houdt.

Kies je ‘as physical drive’, dan worden alle testtypes beschikbaar: een leesstabiliteitstest, een schrijf- en leestest, een initialisatie, de mogelijkheid om een image van het apparaat te maken en ook weer terug te zetten en een ‘full erase’, waarbij alle data onherroepelijk worden verwijderd. Tijdens onze tests blijken echter niet alle types te functioneren. Met name het maken van een image is problematisch.

[download_file]

Ga je voor een lees- of schrijftest, dan kan je bovendien het aantal cycli instellen. Dat kan bijvoorbeeld slechts één ‘full pass’ zijn, maar net zo goed ook tot de eerste fout wordt ontdekt. Of zelfs een echte inbrandtest die pas wordt stopgezet als je daar zelf de opdracht toe geeft.

Tijdens zo’n lees- en schrijftest kom je bovendien de snelheid te weten. Dat kan bijvoorbeeld handig zijn om uit te vissen of de stick voldoet voor de Windowsfunctie ReadyBoost: die vereist namelijk een minimale doorvoer van 2,5 MB/s bij (toevallige) leesoperaties en 1,75 MB/s voor schrijfoperaties.

back-upbeveiligingcontroledownloadsopslagsoftwareusb

Gerelateerde artikelen

Volg ons

Verleng de levensduur van jouw e-bike accu.

Verleng de levensduur van jouw e-bike accu.

Bescherm jouw accu!