Software signaleert cloudprobleem

Amerikaanse en Aziatische wetenschappers hebben software ontwikkeld die abnormaal gedrag in cloudsystemen opmerkt. Het programma voorspelt mogelijke prestatieproblemen.

Dit meldt Automatisering Gids. Een afwijking benoemen, weten waarom een systeem vertraagt of blokkeert, kan alleen als bekend is wat normaal gedrag is. Dit in cloudcomputing vaststellen was tot voor kort een lastig karwei.

Met software die is gemaakt door Helen Gu van de universiteit van Pennsylvania, in samenwerking met Yongmin Tan en Haixun Wang van Microsoft Research Asia, komt daar verandering in. Het programma kan namelijk in veel gevallen wel normaal gedrag reproduceren, en zo afwijkingen registreren.

“Als je afwijkingen van normaal gedrag kunt voorspellen, kun je de exacte condities die tot een probleem leiden vastleggen en analyseren. Daardoor zijn corrigerende acties veel sneller uit te voeren”, zegt Gu.

Omdat het probleem contextueel wordt geanalyseerd, neemt de nauwkeurigheid toe. “We kunnen onregelmatigheden met vijftig procent grotere precisie voorspellen dan met enige andere software, en we hebben tachtig procent minder last van vals alarm”, beweert de wetenschapper.

Eind deze maand presenteert Gu haar bevindingen tijdens het ACM Symposium on Principles of Distributed Computing. 
 

clouditprofessionalsoftwarezakelijk

Gerelateerde artikelen

Volg ons

Bekijk de huidige aanbiedingen bij Coolblue

Bekijk de huidige aanbiedingen bij Coolblue

👉 Bekijk alle deals