Nieuws

Apple koopt gezichtsherkenning

Apple heeft het Zweedse Polar Rose gekocht. Dit bedrijf maakt diverse applicaties voor gezichtsherkenning. Ze kunnen geïntegreerd worden in de producten van Apple.

“Apple koopt zo nu en dan kleinere technologiebedrijven, en zoals gebruikelijk geven we geen commentaar over onze bedoeling of plannen”, stelt de woordvoerder van het bedrijf tegenover CNet. Hiermee wordt het bericht over deze overname op de Noorse Mac-site Mac1 helaas niet bevestigd.

De dienst van Polar Rose om gratis gezichten te taggen is sinds 6 september niet meer actief. Hierbij vermeldt de softwaremaker dat grotere bedrijven interesse hebben in hun technologie, waardoor ze hun licentie nu even kwijt zijn. Of misschien wel voorgoed, als de deal doorgaat.

[related_article id=”158256″]

Meerdere applicaties
Polar Rose maakte diverse producten voor gezichtsherkenning, zoals FaceCloud, een servergebaseerde applicatie om gezichtsherkenning aan elke dienst toe te voegen.

FaceLib is een mobiele applicatie voor de iPhone- en Androidplatformen. FaceCore is een commandlinetool en Recognizr is een hulpprogramma dat gezichtsherkenning en augmented reality combineert.

Aperture en iPhoto van Apple integreren al gezichtsdetectie. Maar zij zou ook ingebouwd kunnen worden in de iPhone, iPod Touch en de MobileMe-diensten.

Applegezichtsherkenningnieuwssoftware

Gerelateerde artikelen

Volg ons

Bekijk de huidige aanbiedingen bij Coolblue

Bekijk de huidige aanbiedingen bij Coolblue

👉 Bekijk alle deals