Jobsite Monster start LinkedIn-kloon

De jobsite Monster lanceert het zakelijk sociaal netwerk BeKnown. Dat lijkt sterk op het populaire LinkedIn, maar is gebouwd binnen Facebook.
Hoewel BeKnown deel uitmaakt van Facebook kun je een afzonderlijk BeKnown-profiel aanmaken met je volledige cv en met een ‘ernstige’ foto van jezelf. Je kunt zakelijke relaties vormen via BeKnown die niet verschijnen in het lijstje van je Facebookvrienden.
"De mensen beschouwen ons als een jobsite, maar onze job is om mensen en bedrijven samen te brengen", zegt Warren Hammond, algemeen directeur van Monster Benelux. "Als het talent op Facebook zit, dan moeten we het daar ook gaan zoeken."
Concurrentie
Volgens Hammond hoeft BeKnown geen geld op te brengen. De bedoeling is de vacatures op de jobsite via Facebook te promoten. Op BeKnown kan worden gezocht in de vacatures van de jobsite Monster.be.
Een jaar geleden werd Branch Out gelanceerd, ook een LinkedIn-kloon op Facebook. LinkedIn heeft dus opeens te maken met scherpe concurrentie in zijn kernactiviteit. Het beweert ongeveer 100 miljoen gebruikers te hebben. Facebook heeft er, volgens schattingen, 700 miljoen. Een maand geleden trok LinkedIn nog naar de beurs. De aandelen verdubbelden de eerste dag al in waarde, maar zijn sindsdien gestaag aan het dalen.












