Veertien levensverlichtende apps

De apps in deze eerste categorie lossen problemen op, sparen tijd uit of maken het leven gewoon net dat beetje aangenamer. We belonen ze dan ook met het labeltje ‘onmisbaar’.
Evernote – www.evernote.com
Een persoonlijke favoriet van de redactie, en de vervanger van menige post-it en krabbel op mijn hand. In Evernote verzamel je notities, lijstjes, beelden en links, die je vervolgens netjes in de cloud zet, zodat je er ook aankan op je werkcomputer. Mijn Evernote bevat onder meer boodschappenlijstjes, ideeën, takenlijstjes enzovoort. Ben je een grote fan, dan kan je Evernote ook downloaden, om sneller aan je notities te geraken.
Dropbox – www.dropbox.com
Nog zo’n hoogvlieger op de redactie. Net als Evernote kan je voor Dropbox een plug-in downoaden, maar nodig is dat niet. Dropbox is een onlinemap waarin je bestanden kan verzamelen. Werk je vaak op verschillende computers, dan hoef je ze niet meer de hele tijd naar jezelf te mailen, of met USB-sticks lopen zeulen (die je vroeg of laat toch kwijtspeelt). Foto’s komen bovendien in een eigen galerij terecht, en alles wat je in Dropbox dumpt, kan je delen met vrienden. De gratis versie is goed voor 2 GB onlineruimte.
SkyDrive – http://explore.live.com/windows-live-skydrive
SkyDrive is de online-opslagplaats die gratis bij je Windows Live-account steekt. Je krijgt zo maar even 25 GB ter beschikking, en je kan die volproppen met mappen en bestanden. Kies zelf welke bestanden je deelt met je MSN-vriendjes, en hoe openbaar elk document mag zijn. Handig aan de SkyDrive is dat je filmpjes, foto’s, documenten en zelfs werkbladen rechtstreeks vanuit Windows Live kan openen.
WeTransfer – www.wetransfer.com
Grote bestanden doorsturen blijft altijd toch een lastige onderneming. De meeste mailprogramma’s doen het niet graag, en veel pakjesdiensten komen met een kluwen van wachttijden en pop-upvensters met de smeekbede om betalend lid te worden.
En dan is er ook WeTransfer: een baken van rust, met de instant mogelijkheid om bestanden tot 2 GB te versturen. WeTransfer is gratis, en laat je met rust, omdat het gesponsord wordt door één gigantische advertentie, die als achtergrond van de app figureert.
Doodle – www.doodle.com
Een datum prikken voor het volgende familiefeest tot in het negende knoopsgat? Doodles grootste troef is dat het doodeenvoudig en ultrapraktisch is. Geen kalenderplug-ins, geen over-en-weergemail, en geen plan B of C als blijkt dat nonkel Gerard en tante Maria uiteindelijk toch niet kunnen. Eén persoon maakt een ‘doodle’, stelt een reeks data voor, de rest klikt aan wanneer hij of zij kan, en je spreekt af. Zo simpel is dat.
Delicious – www.delicious.com
Delicious heeft er een lange overnametocht op zitten, maar deze klassieker blijft wel bestaan. Je kan op de site je favorieten bijhouden, zodat je op elke computer snel naar de sites kan surfen die jij leuk vindt. Maar Delicious kan nog veel meer.
Wanneer bijvoorbeeld veel mensen een bepaalde webpagina opgeslagen hebben, dan is dat waarschijnlijk een interessante site. Zoek je naar een bepaald onderwerp op Delicious, dan krijg je bovenaan die populaire sites. Zo wordt de app meteen ook een gefilterde zoekmachine.
Remember The Milk – www.rememberthemilk.com
Remember the Milk heet officieel een online to do list and task management service. Veel woorden voor wat eigenlijk gewoon een lijstjes- en afsprakensite is. De website ziet er bijzonder sober uit: je schrijft op welke taken je wanneer moet klaar hebben, en geeft eventueel een prioriteit aan.
Vervolgens sorteert Remember the Milk ze netjes. Tip om te voorkomen dat je panikeert bij het zien van al die taken: bekijk alleen wat vandaag en morgen af moet zijn.
Springpad - http://springpadit.com
Springpad wil heel graag je secretaresse zijn. In deze app verzamel je taken, notities, lijstjes en zelfs zoekresultaten. Die worden netjes gesorteerd in notitieboekjes, bijvoorbeeld eentje voor thuis, eentje voor je werk, eentje voor je vrienden enzovoort.
Je kan ook notities of taken publiek maken, bij wijze van onlinekalender voor je vrienden. Springpad bevat overigens ook een zoekfunctie, die zich weliswaar beperkt tot films, recepten en producten.
PdfmyURL – http://pdfmyurl.com
Het lijkt ons duidelijk wat deze app doet, maar voor de zekerheid: PdfmyUrl maakt een pdf van elke denkbare webpagina. Hoef je meteen die printscreens niet meer te copy-pasten.
Zamzar – www.zamzar.com
Laten we eerlijk zijn: er bestaan gewoon te veel bestandsformaten. Je pc draait .avi’s, terwijl je iPad alleen .mov afspeelt. En dan hebben we het nog niet over smartphones. Gelukkig biedt Zamzar een uitweg. Deze online overzetter maakt vlot een pdf van je oude Word-document, of een .avi van je .mp4-filmpje.
De mogelijkheden zijn gigantisch. Zo gigantisch dat Zamzar ze in categorieën heeft gestopt: documenten, beelden, muziek, video, e-boeken, gecomprimeerde bestandsformaten en CAD-bestandsformaten. Enige minpunt: je kan maar bestanden tot 100 MB opladen.
Youconvertit – www.youconvertit.com
Een bestand omzetten naar een ander bestandsformaat, maar Zamzar krijgt de klus niet geklaard? Dan kan je terecht op Youconvertit. Deze webapp heeft minder conversiemogelijkheden, maar er is geen plafond voor de grootte van je bestand. Laad je bestandje op, geef aan waarin je het wil omzetten en Youconvertit stuurt het nieuwe bestand netjes naar je mailbox.
Google Maps – http://maps.google.be
Bevelen opvolgen is niet aan mij besteed (vraag maar aan de hoofdredacteur), een gps komt er bij mij dus niet in. Al mijn adressen en routebeschrijvingen zoek ik liever op Google Maps. Weten hoe ik een huis zal herkennen? Snel op Streetview checken.
Ligt het restaurant in het midden van een bos? Even de kaart op Satelliet zetten. Dat mijn Big Brother-sensor alarm slaat, laat ik nu even buiten beschouwing, maar je kan niet ontkennen dat deze map-app bijzonder handig is.
LogMeIn – https://secure.logmein.com
Een vernuftige app waarmee je verschillende computers met elkaar verbindt. Zo kan je van op je werkcomputer snel een bestandje van de thuiscomputer halen, of nonkel Gerard helpen met zijn computer ‘die raar doet’, zonder daarvoor uit je luie bureaustoel te moeten komen. LogMeIn werkt via de browser, en kan verschillende besturingssystemen aan.
Tastyplanner – www.tastyplanner.com
Voor hobbykoks en gestresseerde gezinsplanners die een stevig mondje Engels praten, is Tasty Planner een ware redder in nood. De site bevat een schat aan receptjes die je met een klik in je eigen receptenbak stopt. Uiteraard kan je ook je eigen recepten toevoegen.
Vooral leuk aan deze app is de ‘maaltijdplanner’. Maak een weekplanning op van wat je allemaal wil koken, en Tasty Planner zet die automatisch om in een handig boodschappenlijstje. Minpuntje is dat je Nederlandstalige recepten zelf zal moeten toevoegen.












