Nieuws

Dell aast op je datacenter

Met de overname van back-upspecialist Appasure enkele dagen geleden bevestigt Dell zijn focus op de bedrijfsmarkt. Die markt wordt alsmaar belangrijker, nu Dell in de computermarkt onder druk komt te liggen.

Het bedrijf nam in vier jaar al achttien bedrijven over, bijna allemaal rond zakelijke IT.

Die groeistrategie werpt haar vruchten af. “Momenteel komt 30 procent van de omzet uit de zakenmarkt, en draagt het bij tot meer dan de helft van onze groeimarge”, vertelt Tony Parkinson, manager EMEA bij Dell Enterprise.

[related_article id=”152275″]

De focus op de bedrijfsmarkt is logisch voor een bedrijf dat ooit bekendstond om zijn revolutionair zakenmodel in de computermarkt. Maar in die markt zit Dell gekneld tussen de iPad van Apple en de goedkopere computers van aanbieders als Acer. De resultaten die het bedrijf vorige week presenteerde waren, mede hierdoor, lager dan analisten hadden verwacht.

PowerEdge
Op een persbijeenkomst in Londen werden begin deze week nieuwe bedrijfsoplossingen aangekondigd. Dell stelde er producten voor in zijn server-, storage- en netwerkportfolio. Hieronder de twaalfde generatie van blade-, rack- en towerservers van de PowerEdge server-familie.

Op storagevlak kondigt het de uitbreiding van Dells ‘Fluid Data Architecture’ aan, dat onder meer het op iSCSI gebaseerde storageplatform Equallogic als vlaggenschip heeft. Ook Dell connecteert, net als anderen in de industrie, de op flashtechnologie gebaseerde PCIe-solidstatedisks, rechtstreeks op de server.

Bovenal benadrukt het bedrijf het beheer van de IT-omgeving met een uitbreiding van zijn beheeroplossingen: de tweede generatie van embedded servermanagementtoepassingen. Dell belooft met deze productlijn 86 procent minder manueel werk voor systeembeheerders. “Het bespaart systemadministrators 43 dagen per jaar”, stelt Parkinson.

Kleinere broer
Tijdens de keynote benadrukt Dell-CEO en oprichter Michael Dell de transformatie die zijn bedrijf heeft doorgemaakt: van een verkoper van glimmende boxen tot een leverancier van totaaloplossingen. Intussen gaf de CEO een sneer naar een concurrent "met minder letters in de naam" die enkele weken geleden een nieuwe servergeneratie voorstelde. HP dus. “In hun lijst van innovaties zaten elementen die wij reeds in 2009 aanboden. En zelfs zaken die wij met Dell al in 2007 aanboden.”

In vergelijking met partijen als IBM en HP is Dell nog een relatief klein broertje. HP heeft momenteel bijvoorbeeld een marktkapitalisatie van 51 miljard dollar en IBM zelfs 230 miljard dollar. Terwijl die van Dell ongeveer 31 miljard dollar uitmaakt.

cloudDatacenterdellhardwarehpnieuws

Gerelateerde artikelen

Volg ons

Bekijk de huidige aanbiedingen bij Coolblue

Bekijk de huidige aanbiedingen bij Coolblue

👉 Bekijk alle deals