‘Google Palestina’ lokt reacties uit van Israëli en Palestijnen

Google heeft ‘Palestinian Territories’ onder haar logo op www.google.ps vervangen door ‘Palestine’. De wijziging is er gekomen na een stemming op de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties. Eind vorig jaar besloot de VN immers om het Palestijnse gebied als waarnemingsstaat te bestempelen.
“We hebben ‘Palestijnse gebieden’ gewijzigd in ‘Palestina’”, zei Google-woordvoerder Nathan Tyler, vrijdag aan de BBC. “We hebben hiervoor overleg gepleegd met een aantal bronnen en instanties.”
[related_article id=”158901″]
De verandering op de google.ps-pagina lijkt geen gevolgen te hebben voor Google Maps. Wanneer je – op een pc in België – via Google.ps zoekt naar ‘Google maps Palestine’ of ‘Palestine map’ kom je nog altijd op een kaart met ‘Palestinian Territories’ terecht.
“In dit geval volgen we de adviezen van de Verenigde Naties, Icann (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers), ISO (International Organization for Standardization) en andere internationale organisaties”, klinkt het bij Google.
De Palestijnse autoriteiten zijn tevreden met de naamsverandering. Sabri Saidam, een adviseur van de Palestijnse president Mahmoud Abbas, heeft aan de BBC verteld dat hij hoopt dat Google anderen aanzet om ook de juiste benaming voor Palestina te gebruiken.
Israëlische functionarissen zijn niet opgezet met de naamswijziging. “Google is geen diplomatieke entiteit. We vragen ons af waarom zij zich met internationale politiek moeien”, zegt Yigal Palmor, een vertegenwoordiger van het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken.













