Neemt Huawei een vooraanstaande telecomspeler over?

Om snel een markt te veroveren, is een overname vaak onvermijdelijk. Geldt dat devies ook voor de Chinese fabrikant Huawei?
Huawei is een van de meest vooraanstande nieuwkomers in de telecommarkt. Het bedrijf was al langer actief op het vlak van netwerkinfrastructuur, maar de laatste maanden begint het bedrijf zich duidelijk te roeren met een aanbod rond toestellen. Om verdere groei kracht bij te zetten, zou Huawei best wel een vooraanstaande telecompartij kunnen overnemen.
[related_article id=”161563″]
Toch zit dat laatste er niet meteen in. In een interview met Welt am Sonntag onteknt Huawei-topman Guo Ping eventuele plannen op dit vlak. "Momenteel is onze organisatie onvoldoende uitgebouwd om dit alles op een gehoorlijke manier te integreren", aldus Ping.
Het overnemen van een van de grote spelers in de Europese telecommarkt, zoals Nokia (voor diens netwerkgedeelte) of Alcatel-Lucent, zou daarom een erg moeilijke opdracht zijn. of zoals hij het aanhaalt: "A takeover is easy, integration is the difficulty afterwards".
Toen Ping werd gevraagd of de aankoop van de toestel- en dienstendivisie van Nokia door Microsoft een probleem is voor Huawei, dan reageert hij ontwijkend. "Deze aankoop is bedoeld om het merk Windows Phone te doen versterken. Wij leveren zowel toestellen op Windows Phone als op Android. Op die manier laten wij de keuze aan de consument."














