Nieuws

Gmail op iOS wordt stukken sneller

In een nieuwe update heeft Google zijn email-app voor de iPhone en iPad flink wat meer pk's gegeven.

De details van de update werden door Melissa Dominguez, een van de software-ingenieurs die zich bij Google met Gmail bezighoudt, uit de doeken gedaan.

Gmail ondersteunt nu pre-fetching, zegt Dominguez, wat wil zeggen dat mailtjes gesynchroniseerd worden alvorens de app wordt geopend. Om hier van gebruik te maken, moet je iOS 7 hebben geïnstalleerd en moet Apps verversen op de achtergrond aanstaan (dit vind je in het Instellingen-menu).

[related_article id=”158256″]

Naast de snelheidsboost, krijgt Gmail nu ook ondersteuning voor de enkelvoudige login bij Google in iOS. Als je nu inlogt op Gmail, ben je dus meteen ook ingelogd op YouTube, Google Maps, Chrome en Google Drive.

De twee verbeteringen moeten Google verder de concurrentie helpen aangaan met Apple. En het is Apple dat op iOS het thuisvoordeel heeft. Met de standaard-mailapp van Apple krijg je van Apple bijvoorbeeld geen toegang tot Google-mappen of –labels en kan je ook concepten van je mails bewaren.

Ondertussen is Google het enige bedrijf dat Apples wurggreep op de standaard-iOS-apps min of meer kan omzeilen door al zijn apps te linken. Je kan weblinks in Gmail openen in Chrome, links naar kaarten uit Chrome openen in Google Maps, documenten mailen vanuit Google Drive via Gmail of YouTube-links openen in de YouTube-app.

Als je graag verschillende mailaccounts beheert vanuit één app, zonder mails te laten forwarden, dan is Gmail echter nog altijd niet de geschikte kandidaat voor jou.

appApplegmailgoogleiosnieuws

Gerelateerde artikelen

Volg ons

Bekijk de huidige aanbiedingen bij Coolblue

Bekijk de huidige aanbiedingen bij Coolblue

👉 Bekijk alle deals