iOS 9 update verwijdert je apps (tijdelijk)

Om de upgrade naar iOS 9 te versoepelen, zal de updatesoftware voor het proces enkele apps van de iPhone smijten om genoeg geheugenruimte te creëren. Nadien worden de applicaties weer automatisch terug toegevoegd. Apple wil zo de adaptatie van het nieuwe besturingssysteem gemakkelijker en sneller maken.
Het Amerikaanse bedrijf gaat er graag prat op dat veel van zijn gebruikers met de laatste besturingssoftware werken, in tegenstelling tot concurrent Android. Apple pusht zelf de upgrades naar zijn gebruikers, terwijl Androidupdates via de netwerkprovider beschikbaar worden gemaakt.
Bij iOS 8 stootte Apple echter op een probleem: niet elke iPhone had genoeg ruimte om de software te downloaden, uit te pakken en te installeren. Eigenaars moesten zich wenden tot iTunes op een computer om hun besturingssoftware te vernieuwen. Wat leidde tot een minder grote adaptatie.
Het bedrijf wil dat omslachtige proces nu dus vermijden met het tijdelijk deïnstalleren van apps. Het was een 16-jarige jongen, Kaleb Butt, die de nieuwe feature aan het licht bracht op Twitter. Deze vond Butt in de preview van iOS 9 die Apple heeft uitgebracht voor ontwikkelaars.
https://twitter.com/Kaleb_Butt/status/613403921512411136















