Intel lanceert nieuwe AI-chip voor inferentie

Chipgigant Intel heeft vandaag een nieuwe versie van de Nervana neurale netwerkchip uit de doeken gedaan.
De chip legt zich vooral toe op inferentie (oftewel het toepassen van reeds bestaande kennis op nieuwe data) in plaats van op feedback loops en algoritmentraining.
Intel was niet bepaald kwistig met details, maar liet wel weten dat het zou samenwerken met Facebook. Beide bedrijven mikken namelijk op een vooruitgang op het gebied van inferentie-gebaseerde taken.
Wat Facebook precies wil doen met de nieuwe Nervana-hardware is niet meteen duidelijk. De hardware wordt echter wel veel gebruikt voor media-zoekopdrachten, het filteren van content, en voor de detectie van malware.
Dat speelt mooi in de kaarten van Facebook, aangezien je met die technologie veel sneller je favoriete foto’s kan opsnorren, of ervoor kan zorgen dat je favoriete – ahum – sociale netwerk bezwaarlijke inhoud verwijdert.











