PlayStation 3 krijgt 19 jaar na lancering nog nieuwe update

Wie nog een PlayStation 3 gebruikt, wordt dezer dagen getrakteerd op update 4.92 en dat maar liefst 19 jaar na de lancering van de console. De update zou de algemene systeemprestaties verbeteren en daarnaast ook de encryptiesleutel van de Blu-ray-speler vernieuwen.
Dergelijke updates gebeuren in principe elk jaar, aangezien de encryptiesleutel van het Advanced Access Content System (AACS) regelmatig vervalt en dus vernieuwd moet worden. Het is een copyrightbescherming die vereist dat zowel de disc als de console over de juiste sleutel beschikken zodat de disc afgespeeld kan worden. Is je sleutel niet up-to-date, dan kan je dus geen nieuwe films meer bekijken.
Dit copyrightsysteem bestaat trouwens ook op PlayStation 4 en PlayStation 5, maar daar wordt de encryptiesleutel automatisch vernieuwd. Voor PS3 echter is daarvoor nog een systeemupdate nodig.
De productie van PS3-consoles werd in 2017 stopgezet, maar de console blijft dus wel nog ondersteund worden met sporadische updates. Wanneer Sony die ondersteuning stopzet, valt nog af te wachten.
Van de PS3 werden wereldwijd meer dan 87 miljoen exemplaren verkocht. Voor de PS5 staat de teller momenteel op 75 miljoen verkochte stuks.