Instagram gaat eindelijk een iPad-app uitbrengen

Apple-gebruikers vragen al jaren om een specifieke iPad-versie van Instagram. Hoewel zij momenteel al gebruik kunnen maken van de app op hun iPad, gebeurt dit via de reguliere, vergrote iPhone-versie. Er wordt gehoopt dat een aparte app beter gebruikmaakt van het beschikbare schermoppervlak, maar tot nu toe is die er nooit gekomen.
‘Geen prioriteit’
Meta hield tot voor kort vol dat de groep iPad-gebruikers te klein is om er prioriteit aan te geven. De onrust in de socialemediabranche, veroorzaakt door onzekerheden rond TikTok en door importheffingen van Amerikaans president Trump, zou Meta er nu toch toe aanzetten om een aparte iPad-app te ontwikkelen, meldt The Information.
Of Meta daadwerkelijk is begonnen met de ontwikkeling, en wanneer de iPad-versie verschijnt, is vooralsnog onduidelijk. Het socialemediabedrijf heeft ook niet gereageerd op vragen van The Verge over een mogelijke iPad-versie van Instagram.
Instagram-baas Adam Mosseri liet in 2023 al weten dat hij een aparte app “een goed idee” vindt, maar dat het platform zich op dat moment richtte op andere, belangrijkere zaken. Dat TikTok nu onder vuur ligt in de VS en dat Trump importheffingen heeft ingevoerd, zet druk op Meta, maar biedt ook kansen. Mocht TikTok daadwerkelijk worden geblokkeerd, dan is het aannemelijk dat veel gebruikers overstappen op Instagram Reels. Een aparte iPad-app zou het bereik van die videofunctie kunnen vergroten.
Livestreamen aan banden
Intussen timmert Meta ook verder aan de weg met zijn ‘Teen Accounts’. Dinsdag maakte het bedrijf bekend dat livestreamen op Instagram voor tieners aan banden wordt gelegd: zij moeten straks eerst toestemming vragen voordat ze mogen uitzenden. Ook worden de Teen Accounts uitgerold naar Facebook en Messenger.