Trump-smartphone dan toch niet “made in the USA”

“Made in the USA” klinkt natuurlijk goed in de oren van Trump-fans, die hopen dat hun president heel wat jobs terughaalt naar de Verenigde Staten. Met de Trump Mobile T1 Phone, die vorige week onthuld werd, zou Trump het goede voorbeeld geven, maar de realiteit blijkt toch iets anders in elkaar te zitten.
De Trump Organization kon zich weliswaar verdedigen door te zeggen dat de Trump-telefoon uiteindelijk in de VS geproduceerd zou gaan worden, maar in alle communicatie en reclame liet men uitschijnen dat dat nu al het geval was. In de VS gelden er echter strenge regels rond zulke misleidende praktijken en inmiddels heeft de Trump Organization alle verwijzingen naar “made in the USA” dan ook verwijderd.
Goedkope smartphone uit China
Zoals al snel na de aankondiging vermoed werd, wordt de Trump Mobile T1 Phone dus niet in de Verenigde Staten zelf geproduceerd, of dat is tenminste wat alle experts zeggen. Over de echte afkomst van het toestel blijft Trump Mobile weliswaar vaag, maar er zijn goede redenen om aan te nemen dat het in wezen om een aangepaste, goedkope smartphone van Chinese makelij gaat.
Amerikaanse handen
Bij Trump Mobile blijven ze zelf overigens nog steeds zeggen dat de Trump-telefoon wel degelijk in de Verenigde Staten gemaakt wordt. Dat werd met zoveel woorden herhaald door een woordvoerder toen die om een reactie gevraagd werd. Waarom vermeldingen van “made in the USA” dan precies verwijderd werden van de website, daar kwam geen antwoord op.
De kans is reëel dat Trump Mobile inziet dat het wel degelijk om misleidende reclame gaat en dat het de bewering van Amerikaanse productie tenminste op papier overal weg wil hebben. In plaats daarvan wordt wel nog steeds het Amerikaanse karakter van de Trump-smartphone benadrukt. Die zou namelijk “met Amerikaanse waarden in gedachten” ontworpen zijn en “in de Verenigde Staten tot leven gebracht” worden. “Achter elk toestel” zouden ook “Amerikaanse handen” zitten. Vermoedelijk zijn dit vooral handige taaltrucjes om de indruk te wekken dat de Trump-telefoon grotendeels in de VS geproduceerd wordt, terwijl het in de praktijk misschien hoogstens om bijvoorbeeld de verpakking gaat.
Ook specs aangepast
Sinds vorige week zijn er omtrent de Trump Mobile T1 Phone trouwens nog wat zaken veranderd. Zo werd aanvankelijk een scherm van 6,78 inch bevestigd. Daardoor werd vermoed dat het eigenlijk om een REVVL 7 Pro 5G van de Chinese producent Wingtech ging. Dat toestel kost 250 dollar, de helft van wat de Trump-telefoon zou gaan kosten. Inmiddels echter zou de smartphone van Trump Mobile over een scherm van 6,25 inch beschikken.
Een uitleg voor deze nieuwe schermgrootte werd niet gegeven. Er wordt wel gespeculeerd dat de specificaties zijn aangepast zodat de Trump-telefoon niet meer zo dicht zou aanleunen bij de REVVL 7 Pro 5G, maar in dat geval zou er over de schermgrootte dus gelogen worden, al zou het kunnen dat Trump Mobile dit tracht te verdedigen door de schermgrootte op een andere manier te berekenen.
Hoe dan ook zou de Trump Mobile T1 Phone later dit jaar gelanceerd worden. Dan zal vermoedelijk wel duidelijk worden welke basistelefoon er onder de gouden kleur schuilgaat, en in hoeverre die dan echt “Amerikaans” genoemd kan worden.











