Nieuws

Goedkopere Tesla “Model 2” na bijna 10 jaar eindelijk in productie

Tesla Model Y refresh
© Tesla
Het heeft even geduurd, maar Tesla lijkt nu echt werk te maken van het goedkopere model dat al zo lang beloofd wordt. Veel concrete details zijn er echter nog niet.

Een goedkopere Tesla maakt al lang deel uit van de plannen van Elon Musk, die zijn strategie in 2006 uit de doeken deed via een “geheim” Master Plan. De bedoeling was om “voor de massa” een kwalitatieve maar betaalbare elektrische auto op de markt te brengen.

Natuurlijk, zoals wel vaker bij Tesla, liep het allemaal minder vlotjes dan gehoopt. Sommige zaken lieten langer op zich wachten en vielen duurder uit dan aanvankelijk de bedoeling was. Vorig jaar liet Musk zelfs nog uitschijnen dat de plannen voor een goedkopere Tesla waren opgedoekt. Inmiddels echter lijkt die goedkopere Tesla er dan toch eindelijk te gaan komen.

Goedkope Tesla “Model 2”

Bij de voorstelling van zijn resultaten voor het tweede kwartaal vermeldt Tesla dat het werk blijft maken van de uitbreiding van het aanbod. Daarbij wordt concreet verwezen naar de eerste productiemodellen van een “meer betaalbaar model” in juni. In de tweede helft van dit jaar zou de productie opgedreven worden. Meer details werden niet gegeven, maar het is wel voor het eerst een indicatie dat de lancering van een goedkoper Tesla-model nu echt dichtbij is.

Wat we van de goedkopere Tesla mogen verwachten, is niet bekend, al liet Musk wel weten dat de auto qua design op een Model Y lijkt. De kans is dan ook reëel dat het om een Model Y met teruggeschroefde features gaat om zo de prijs te drukken.

Het nieuwe model wordt doorgaans als het “Model 2” benoemd, maar officieel is die naam niet. Ook over allerlei andere zaken kan er eigenlijk alleen maar gespeculeerd worden. Zo wordt 25.000 dollar, omgerekend iets meer dan 21.000 euro, vaak als prijskaartje vermeld waar op gemikt zou worden, maar ook dat valt allemaal nog af te wachten. Ter vergelijking: de Model 3, momenteel het goedkoopste model van Tesla, is te koop vanaf 42.500 dollar, oftewel zo’n 36.000 euro. Hier bij ons mag je daar meestal wel nog enkele duizenden euro’s bij optellen.

Lancering eind dit jaar

Volgens Vaibhav Taneja, CFO van Tesla, verloopt de uitrol van het nieuwe model trager dan gehoopt, al zou het bedrijf zelf enigszins bewust op de rem gaan staan. Dat komt omdat de focus momenteel nog volop ligt bij het produceren en verkopen van zoveel mogelijk duurdere Tesla-modellen zodat zoveel mogelijk mensen (en Tesla zelf ook natuurlijk) nog kunnen profiteren van het Amerikaanse belastingvoordeel op elektrische voertuigen. Dat wordt eind september immers stopgezet. Volgens Musk zou het meer betaalbare model in het vierde kwartaal wel voor iedereen beschikbaar moeten komen.

Wat we van de goedkopere Tesla mogen verwachten, valt dus nog even af te wachten, al is de kans zoals gezegd groot dat het om een Model Y met minder features gaat. Hoe dan ook is de komst ervan in principe goed nieuws voor Tesla, dat het al een tijd zwaar te verduren heeft, niet in het minst omwille van de politieke avonturen van Elon Musk. Desondanks was het goede nieuws slechts een druppel op een hete plaat van slecht nieuws. Tesla rapporteerde voor het tweede kwartaal qua verkoop een terugval van 12% tegenover vorig jaar en deed het daarmee nog slechter dan analisten verwacht hadden. Het aandeel van Tesla sloot de beursdag af met een verlies van 8 procent.

Uitgelicht artikel Tesla Model Y refresh Tesla-prijsdaling van €12.500 zorgt voor bizarre situatie
Connected Carelon muskontspanningteslatesla model 2

Gerelateerde artikelen

Volg ons

Bekijk de huidige aanbiedingen bij Coolblue

Bekijk de huidige aanbiedingen bij Coolblue

👉 Bekijk alle deals