Nieuws

Opera klaagt Microsoft aan wegens oneerlijke concurrentie

Microsoft
© iStock - Jean-Luc Ichard
In Brazilië heeft Opera een klacht ingediend tegen Microsoft, dat Edge zou bevoordelen ten koste van andere browsers.

De klacht van Opera tegen Microsoft is tweeledig. Om te beginnen wordt gewezen op het feit dat Windows automatisch wordt gekoppeld aan Edge, waarbij het niet mogelijk is om tijdens de installatie een andere browser te selecteren. Vervolgens wordt het de gebruiker nog eens moeilijk gemaakt om toch een andere browser te downloaden. Edge blijft dan langdurig protesteren, waardoor veel gebruikers het simpelweg opgeven om een andere browser te gaan gebruiken.

Weinig nieuws onder de zon

Deze praktijken van Microsoft zijn op zich niet nieuw. In sommige markten werden ze al verboden, maar in Brazilië worden ze dus nog actief toegepast en volgens Opera zorgt dat voor oneerlijke concurrentie. Opera is de derde meest gebruikte browser in het land, met Edge op de tweede plaats, zij het op ruime afstand van de nummer één, Chrome.

Met de nieuwe klacht sluit Opera zich eigenlijk aan bij een gelijkaardige klacht van Mozilla vorig jaar. Het bedrijf achter Firefox was toen ook al van mening dat Microsoft er tactieken op nahoudt om de eigen Edge-browser voor te trekken en andere browsers te benadelen. Of CADE, de Braziliaanse autoriteit die de kwestie moet bekijken, het daarmee eens is en wat er dan aan gedaan zal worden, moet nog blijken.

Uitgelicht artikel Microsoft Microsoft geeft toe: “We kunnen Europese datasoevereiniteit niet garanderen”
microsoftMicrosoft Edgeopera

Gerelateerde artikelen

Volg ons

Bekijk de huidige aanbiedingen bij Coolblue

Bekijk de huidige aanbiedingen bij Coolblue

👉 Bekijk alle deals