Google Foto’s test Tinder-achtige swipefunctie om opslagruimte vrij te maken

De Tinder-achtige interface werd door Android Authority opgemerkt in een vroege testversie van Google Foto’s. Het is de bedoeling om je naar links te swipen om een foto te verwijderen en naar rechts om die te behouden. Zo kan je snel door dag- of maandclusters bladeren en beslissen welke beelden je wil bewaren, luidt de redenering.
Swipen in Google Foto’s v7.42
De functie is ontdekt in versie 7.42 van de Android-app en kan voorlopig enkel via onderliggende tweaks worden geactiveerd. Wie het opruimmenu opent via een penseelicoon, krijgt een stapel kaarten te zien met bovenaan een teller, bijvoorbeeld (1/18), die aangeeft hoeveel foto’s nog moeten worden beoordeeld. Naast de veegbewegingen verschijnen ook knoppen om te kiezen voor ‘Delete’ of ‘Keep’, al lijkt het erop dat Google beide methodes uittest en mogelijk de knoppen later nog verwijdert.
Na afloop toont Google Foto’s een overzichtsscherm waarin alle naar links geveegde foto’s automatisch geselecteerd staan voor verwijdering. Daarmee wordt het eenvoudiger om snel je opslagruimte bij Google op te schonen, zonder dat je handmatig honderden foto’s hoeft door te nemen. Wanneer en in welke vorm het swipen à la Tinder naar Belgische gebruikers komt, is nog koffiedik kijken.











