Trump Phone in nauwe schoentjes door slechte photoshop: bestaat het toestel eigenlijk wel?

Al vanaf de aankondiging van de T1 Phone, die al snel door iedereen gewoon de Trump Phone genoemd werd, kwam er kritiek. De smartphone zou namelijk “Made in America” zijn, maar die bewering werd al snel in twijfel getrokken. Later werd die bewering ook effectief ingetrokken en vervangen door een intentie die stelt dat het de bedoeling is om de telefoon op termijn helemaal in de VS te produceren. Voorlopig echter lijkt de Trump Phone gewoon grotendeels in China gemaakt te worden, met hoogstens wat Amerikaanse handen die in de VS zelf iets van de verpakking of iets dergelijks regelen.

Los van de controverse over de productie is er ook nog altijd onduidelijkheid over wat de Trump Phone nu precies te bieden heeft. Vanuit het Trump-kamp wordt de telefoon natuurlijk de hemel in geprezen, maar feitelijke specificaties zijn vaak onduidelijk of niets om van onder de indruk te zijn. De Trump Phone lijkt een goedkope Chinese smartphone te zijn die een gouden kleurtje krijgt en in de Verenigde Staten met een stevige winst verkocht wordt. Tot daar het gebruikelijke businessplan van Trump, maar nu is er opnieuw ophef ontstaan omdat Trump Mobile, het bedrijf achter de T1 Phone, het toestel op een wel heel bedenkelijke manier promoot.
Misleidende beelden
Op sociale media maakt Trump Mobile, geheel in de lijn van de Trump-marketingmachine, gebruik van AI-beelden en gephotoshopte beelden om hun producten te promoten. Daarbij is de laatste tijd duidelijk geworden dat ze in het Trump-kamp zelf niet goed lijken te weten hoe de Trump Phone er precies uit zal zijn, of dat het hen weinig kan schelen.
Inmiddels zijn er namelijk al verschillende versies van de Trump Phone opgedoken. Het gaat daarbij niet om originele ontwerpen of renders, wel om beelden van bestaande telefoons van andere fabrikanten die gewoon gekopieerd en aangepast zijn om er een Trump Phone van te maken.
Galaxy S25 Ultra of iPhone 16 Pro Max?
Op de officiële website is nog steeds de allereerste versie te zien die bij de aankondiging onthuld werd. Daarbij lijkt het te gaan om een Revvl 7 Pro 5G in een nieuw jasje. Het zou echter kunnen dat Trump Mobile daar effectief afspraken rond heeft gemaakt, dus daar is op zich niet noodzakelijk iets op aan te merken. Als dat echter de “Trump Phone” is, welk toestel wordt er dan via Instagram en X gepromoot?
Op X, het voormalige Twitter, werd immers een telefoon getoond (en later ook via Instagram) die helemaal niet lijkt op het toestel dat op de officiële website te zien is. Al snel bleek het om een Samsung Galaxy S25 Ultra in een case van Spigen te gaan, maar dan goud gekleurd en met het T1-logo en een Amerikaanse vlag erop geplakt. Onder die Amerikaanse vlag is trouwens het logo van Spigen nog zichtbaar.

Ook via Instagram duikt plots een heel andere Trump Phone op. Deze keer gaat het duidelijk om een iPhone 16 Pro Max die opnieuw aangepast werd om er als een goudkleurige telefoon uit te zien, met een logo van Trump Mobile erop en opnieuw een Amerikaanse vlag om het doelpubliek aan te spreken, ook al heeft de Trump Phone dus bitter weinig met “Made in America” te maken.

Los van de slechte photoshop en het misleiden van potentiële klanten is het nu ook de vraag hoe Samsung en Apple zullen reageren op het feit dat hun toestellen misbruikt worden om de smartphone van Trump te promoten. Mocht dit bij eender welk ander merk gebeuren, zou het vermoedelijk snel een rechtszaak aan zijn been hebben, maar de kans bestaat dat ze bij Samsung en Apple het Trump-kamp niet willen irriteren en het dus zo zullen laten. Het zou al dat paaien van onlangs immers teniet kunnen doen. Bovendien zou Trump Mobile zich er mogelijk nog uit kunnen redden door te stellen dat het nooit expliciet heeft gezegd dat de getoonde toestellen inderdaad de T1 Phone zijn.
Wanneer verschijnt de Trump Phone?
Niet alleen is onduidelijk hoe de Trump Phone er precies uit zal zijn en wat het toestel precies te bieden zal hebben, ook is onduidelijk wanneer de telefoon eindelijk zal verschijnen. Trump Mobile heeft het over een lancering “later dit jaar”, maar blijft verder vaag met details. Wel is duidelijk dat aan de T1 Phone een prijskaartje van 499 dollar hangt. Wie alvast een exemplaar wil reserveren en zo “als eerste” een Trump Phone in handen wil krijgen, die kan daarvoor nu al 100 dollar neertellen.











