Nieuwe update voor uBlock Origin past ingebouwde blokkeerlijsten aan

Concreet zijn in versie 1.66 van uBlock Origin twee lijsten uit de standaardinstellingen verwijderd omdat ze ofwel dubbel werk deden ofwel te zwaar waren.
De AdGuard Tracking Protection-lijst om te beginnen werd eerder nog geïntroduceerd omdat EasyPrivacy nog geen gebruik maakte van de eigen, geavanceerde regels van uBlock Origin. Intussen doet EasyPrivacy dat echter wel, waardoor de AdGuard-lijst nauwelijks nog extra bescherming toevoegde. Soms zorgde de lijst zelfs voor conflicten, waarbij sommige elementen van websites onterecht geblokkeerd werden.
De CERT.PL Warning-lijst dan weer was een gigantische waarschuwingslijst met verdachte domeinen. Op zich wel handig natuurlijk, maar als standaardlijst te log en te zwaar. De lijst kon uBlock Origin trager maken en is daarom nu standaard uitgeschakeld.
Experimentele filters en kleine fixes
Verder brengt de update “experimentele” filters met zich mee, los van de hoofdconfiguraties zoals EasyList. Buiten enkele specifieke fixes voor het bufferen van YouTube en Twitch is hier wel nog niet veel te zien, maar gaandeweg zullen er meer opties komen.
Tot slot zijn er nog enkele kleine fixes doorgevoerd. Enkele kleuren van de interface zijn aangepast om voor een beter contrast te zorgen en enkele ingebouwde scripts werden verbeterd.
Niet meer voor Chrome
uBlock Origin is beschikbaar voor FireFox, Microsoft Edge en Opera. Voor Chrome is de extensie, die vooral gebruikt wordt om advertenties te blokkeren, niet meer beschikbaar. Google is namelijk al een tijdje bezig met het blokkeren van Manifest V2-extensies omdat ze onvoldoende transparantie zouden bieden. Voor Chrome-gebruikers is er wel uBlock Origin Lite als alternatief.











