Nieuws

Android Auto krijgt zometeen widgets voor het startscherm

Android Auto
© Google
Er staat weer een grote upgrade van Android Auto voor de deur. Het automotiveplatform van Google krijgt binnenkort widgets op het startscherm.

Google lijkt met de widgets CarPlay achterna te gaan. Dat kreeg met de komst van iOS 26 widgets op het startscherm voor bijvoorbeeld het weerbericht, updates voor sportwedstrijden en kalenderitems. Binnenkort zou je vergelijkbare widgets kunnen toevoegen aan Android Auto: de functie is momenteel in ontwikkeling onder de codenaam Earth, ontdekte Android-blog Android Authority in bètaversie 5.6.154404-release.daily van Android Auto.

De blog kreeg de widgets ook al aan de praat, al is duidelijk dat de functie nog lang niet klaar is voor het brede publiek. De pagina’s om de widgets te bedienen zien er namelijk nog erg ‘bèta’ uit, met veel witruimte en interface-elementen die niet logisch werken of er simpelweg vreemd uitzien.

Bovendien gelden er nog de nodige beperkingen: zo kan je nu maar één widget tegelijk op het startscherm toevoegen. Wanneer je een andere widget selecteert, wordt de oude verwijderd, en er zijn ook weinig mogelijkheden om de plaatsing van de widgets aan te passen. Wel kan je op dit moment het formaat van widgets aanpassen, al is het aannemelijk dat deze feature verdwijnt zodra Google de Android Auto-widgets breed uitrolt.

Zo werken de Android Auto-widgets

De widgets zien er momenteel ook niet even prachtig uit. Ze verschijnen steevast links in beeld, met een vierkante interface en knoppen die soms uit beeld verdwijnen. En Google laat je bijvoorbeeld ook een agenda-widget toevoegen, maar die items zijn dermate klein dat je er niet of nauwelijks op kan tikken.


Ook werken de widgets nog niet helemaal. Zo kan je de mediabediening van de Spotify-widget al wel gebruiken, maar wanneer je op de coverart klikt, verschijnt er een waarschuwing. Het lijkt er momenteel ook vooral op dat de Android Auto-widgets kopieën zijn van de Android-widgets en dat ontwikkelaars nog aan de slag moeten om hun widgets voor auto’s te optimaliseren.

De Spotify-widget probeert zo bijvoorbeeld nog de app op je smartphone te openen, niet die in je wagen zelf.

Nog even geduld

Het is dus wel duidelijk dat je nog even geduld moet hebben om de widgets te proberen. Het is nog niet duidelijk wanneer de feature wordt uitgerold. Bij Google kan het zomaar maanden tot zelfs een jaar duren voordat zoiets wordt uitgebracht.

Verwar de widgets overigens niet met de bestaande widgets op de taakbalk om je media te bedienen of de widgets op het startscherm. Zo kan je momenteel al je mediabediening op het startscherm tevoorschijn toveren. Echter, daar kan je geen andere widgets toevoegen. Hopelijk duurt het niet lang voordat Google de functie uitrolt en biedt het dan vergelijkbare mogelijkheden als Apples CarPlay met de widgetstapel.

Uitgelicht artikel carplay iOS 26 blaast CarPlay nieuw leven in: grote make-over op komst
Androidandroid autoConnected Car

Gerelateerde artikelen

Volg ons

Bekijk de huidige aanbiedingen bij Coolblue

Bekijk de huidige aanbiedingen bij Coolblue

👉 Bekijk alle deals