Opvallend: OnePlus 15 ligt al vanaf 13 november in de winkel

OnePlus-liefhebbers kunnen de OnePlus 15 zelfs al per direct reserveren. Ze betalen nu 99 euro en genieten in ruil daarvoor van 50 euro extra korting op het aanstaande vlaggenschiptoestel. Die korting kan bovendien worden gecombineerd met andere voordelen én gratis geschenken, waarvan de totale waarde kan oplopen tot 349 euro. Onder die geschenken vallen onder meer de OnePlus Watch 3 (43 mm), OnePlus Buds Pro 3 en DJI Osmo Mobile 7.
Nieuwe details over de OnePlus 15
Tegelijkertijd maakt OnePlus vandaag opnieuw enkele specificaties van het toestel bekend. Zo laat de fabrikant weten dat de telefoon in drie kleuren verkrijgbaar zal zijn – Infinite Black, Sand Storm en Ultra Violet – en gebruikmaakt van LPDDR5X Ultra+ RAM voor het model met 16 GB werkgeheugen. Die ‘Ultra+’-toevoeging is overigens puur marketing: LPDDR5X-geheugen biedt een maximale bandbreedte van 10,7 Gbps, precies wat OnePlus nu adverteert.
DetailMax-camerasysteem
OnePlus schept ook hoge verwachtingen van de nieuwe DetailMax-cameraverwerking, die vanaf de OnePlus 15 wordt toegepast. Een van de nieuwe mogelijkheden van DetailMax is het combineren van meerdere 12MP-opnamen met één 50MP-beeld, wat resulteert in een 26MP-foto met verbeterde helderheid, vooral zichtbaar in complexe structuren zoals vacht, bladeren en stoffen.

Nieuw is daarnaast de ‘Clear Burst’-modus, waarmee zes foto’s per seconde kunnen worden geschoten bij bewegende objecten. Ideaal voor sportwedstrijden, waarbij je de actie moet bijbenen – iets wat vaak lastig is met meervoudige fotoprocessing. OnePlus belooft bovendien dat foto’s in de avond nog beter worden dankzij de Clear Night Engine en Dual Analog Gain, waarmee het timingverschillen tussen belichtingen zegt te elimineren.
Specificaties over de camera’s zelf zijn nog niet gedeeld. Op het Chinese model vind je een 50MP-hoofdcamera, 50MP-groothoekcamera en 50MP-telefotocamera (3,5x zoom).
Vanaf 13 november in de winkel
Het meest opvallende detail over de OnePlus 15 is de datum waarop het toestel in de winkel ligt: al vanaf 13 november. Dat is een stuk eerder dan gebruikelijk bij OnePlus-toestellen. Vermoedelijk heeft dat te maken met de vroege introductie in China.
Een ander opvallend detail is de naamgeving. Waar is de OnePlus 14 gebleven, zou je je kunnen afvragen. Volgens het merk gaat het om ‘twee generaties innovatie in één toestel’, maar in werkelijkheid heeft het te maken met de Chinese klank van het cijfer vier, die sterk lijkt op het woord ‘dood’. Chinese merken slaan dat cijfer dan ook liever over.











