Motorola lanceert betaalbare tweede generatie Android Auto-dongle

Hoewel steeds meer wagens draadloze Android Auto ondersteunen, is het bij oudere wagens eerder regel dan uitzondering dat je je telefoon via een kabel moet verbinden. Voor zulke gevallen zijn de draadloze Android Auto-dongles van merken als AAWireless en dus ook Motorola uitgevonden. Je koppelt de dongle gewoon via een kabel aan je wagen, en vervolgens verbindt de dongle zich draadloos met je toestel.
Motorola MA2 versus MA1
Motorola heeft al langer zo’n Android Auto-dongle, de MA1, maar kondigde deze week een nieuwe variant aan: de Motorola MA2. Vergeleken met de eerste generatie is de MA2 net iets dunner, met een vierkant ontwerp. Veel valt er ook niet aan te zien: aan de voorzijde vind je enkel het Motorola-logo en een statuslampje, en bovenaan zit een fysieke schakelaar om de dongle uit te zetten.
Die schakelaar is een flinke verbetering ten opzichte van de MA1, waarop die nog ontbrak. Ze zorgt ervoor dat de dongle niet onnodig stroom verbruikt in wagens met altijd-actieve usb-poorten. Ook is zo’n schakelaar handig om onnodige verbindingen met je smartphone te stoppen. Fijn is ook dat de MA2 wordt geleverd met afneembare usb-a- en usb-c-kabels, zodat de dongle in elke wagen werkt.
Plug-and-play verbinding
Aan de werking van de dongle is verder (bijna) niets veranderd. Het geheel is nog steeds plug-and-play en laat je de dongle via Bluetooth met je telefoon verbinden. Vervolgens wordt je telefoon via wifi verbonden (5 GHz); telkens als je de wagen opnieuw opstart, wordt die verbinding automatisch hersteld.
In totaal kan de MA2 met twee Android-telefoons tegelijk gekoppeld worden; met een druk op de knop kun je bovendien tussen die twee wisselen.
Wat beschikbaarheid betreft, meldt Android Authority dat Motorola de dongle in mei lanceert. In de VS ligt de dongle echter pas vanaf het derde kwartaal in de schappen. Hoe dat zit in België en Nederland, valt dus nog te gissen. Datzelfde geldt voor de prijs: in de VS moet hij 40 dollar gaan kosten, maar over Europese prijzen is nog niets bekend.













