Garmin voegt WhatsApp-ondersteuning toe aan sporthorloges

Garmin kondigt deze week een nieuwe WhatsApp-app aan voor verschillende smartwatches. De app werkt vooral op duurdere Garmin-sporthorloges uit de Fenix- en Enduro-series, zoals de Fenix 8 (Pro) en Enduro 3. Maar ook verschillende Forerunner-modellen, waaronder de Forerunner 570 en 970, werken met WhatsApp. Dat geldt eveneens voor de Tactix 8, Venu 4 en Vivoactive 6.
Voor die smartwatches is WhatsApp nu beschikbaar via de Connect IQ Store. Wat je ermee kan doen? Je kan recente berichten en gesprekken in één oogopslag bekijken en er meteen op reageren. Dat kan via het ingebouwde toetsenbord of door snel met emoji’s op berichten te reageren.

Nog enkele beperkingen
Er gelden wel nog enkele limieten. Zo worden er maximaal tien berichten tegelijk op het scherm getoond. Op het moment van schrijven melden gebruikers in de Connect IQ Store bovendien dat afbeeldingen niet worden geladen. Voor foto’s en video’s moet je dus nog steeds je telefoon erbij pakken.
Datzelfde geldt wanneer je telefoon te ver weg ligt. Berichten worden enkel via bluetooth gesynchroniseerd en dus niet via wifi of LTE.
Android of iOS: maakt niet uit
Voor de goede orde: voor WhatsApp op Garmin maakt het niet uit of je een Android-telefoon of een iPhone gebruikt. Je koppelt je Garmin simpelweg als companionapparaat voor WhatsApp op je telefoon en kan meteen aan de slag.
Berichten blijven steeds end-to-end versleuteld. Alleen jij en de ontvanger zien dus de berichten die je verstuurt. Datzelfde geldt voor inkomende oproepen, die je trouwens ook via je Garmin-smartwatch kan beantwoorden of weigeren.









