Philips neemt definitief afscheid van Google TV als smart-tv-platform

Philips was jarenlang, samen met Sony en TCL, een van de grootste gebruikers van Google TV. Het smart-tv-besturingssysteem van Google stond op bijna alle televisies van de fabrikant. Maar aan die samenwerking komt nu definitief een einde, maakt TP Vision bekend in een blogpost. De fabrikant stapt volledig over op Titan OS, dat het eerder al op een deel van zijn televisiereeks integreerde.
Dat geldt dus ook voor Philips’ duurste televisies in de OLED-reeks. Waarom TP Vision exact voor Titan kiest in plaats van Google TV? Dat heeft te maken met de invloed die de fabrikant naar eigen zeggen kan uitoefenen op de ontwikkeling van het platform. Google is simpelweg te groot en log om specifieke eisen van een tv-fabrikant mee te nemen, terwijl Titan OS als relatief klein Europees smart-tv-platform wél die beweegruimte heeft.
Sneller en langer ondersteund
Titan OS heeft volgens Philips nog andere voordelen. Zo betreft het een cloudbased OS, wat betekent dat je geen apps hoeft te downloaden om te beginnen met streamen. Ook is Titan OS daardoor een stuk minder belastend voor de hardware in je televisie, waardoor die in potentie ook sneller kan werken. Titan claimt bovendien dat het je televisie tien jaar lang veilig houdt met beveiligingspatches, een stuk langer dan de gemiddelde tv met Google TV.
Alle bekende streamingdiensten
TP Vision benadrukt nog dat Titan OS, net als Google TV, alle populaire streamingdiensten ondersteunt. Je kan dus films en series streamen met Disney+, HBO Max en Netflix, maar ook met lokale apps zoals NPO Start, VRT Max en Videoland. Welke apps precies beschikbaar zijn, hangt overigens af van waar je woont.
Vergeleken met Google TV moet je het dan wel doen zonder andere Android TV-apps, zoals games. Ook ondersteunt het besturingssysteem enkel Apple AirPlay en dus geen Google Cast. Wat spraakassistenten betreft, heb je dan weer keuze uit Google Assistant en Amazon Alexa.
Nieuwe inkomstenbronnen
Misschien nog wel de opvallendste uitspraak over Titan OS is die over het aanboren van nieuwe inkomstenbronnen. TP Vision zegt daarin nieuwe kansen te kunnen ontdekken die het niet heeft met Google TV. Onduidelijk is wel waar het precies om gaat. Mogelijk wil het advertenties aan zijn tv’s toevoegen, zoals op het startscherm van Google TV, maar het kan ook simpelweg gaan om ‘gratis’ tv-kanalen met advertenties.
Nieuw is het idee om een eigen smart-tv-platform te ontwikkelen overigens niet. Alle grote tv-spelers hebben er inmiddels één. Samsung gebruikt Tizen OS en LG heeft webOS.












