Op 8 juni krijgt de slimmere Siri een eigen app in iOS 27

Dat Siri niet meer kon wedijveren met de nieuwste AI-assistenten is nog een understatement. De update is intussen al zo vaak uitgesteld dat je je kon afvragen of hij er ooit zou komen. Volgens informatie van Bloomberg‑journalist Mark Gurman zou Siri zelfs een volledig eigen app krijgen op iPhone, iPad en Mac (via Phandroid). Dat zou passen binnen de AI-gerichte vernieuwing die Apple op 8 juni wil onthullen tijdens WWDC, zijn jaarlijkse Worldwide Developers Conference. Onder de codenaam Campos werkten de ontwikkelaars eraan om Siri opnieuw relevant te maken in een competitieve markt van AI-assistenten.
De nieuwe app lijkt dan ook sterk op moderne AI‑chatapps. Als gebruiker zal je een overzicht krijgen van eerdere gesprekken, favorieten kunnen vastpinnen en door je chatgeschiedenis zoeken. Net zoals in de Berichten-app zal je chatbubbels zien, want je zal Siri zowel via tekst als via spraak kunnen aanspreken. Net zoals bij andere, gelijkaardige apps zal je bestanden en foto’s kunnen uploaden, zodat Siri die kan analyseren.
Als aparte app en geïntegreerde dienst
Apple test tegelijk een vernieuwde versie van Siri die in het Dynamic Island leeft. Wanneer je Siri activeert, verschijnt bovenaan een ‘Zoek of Vraag’-prompt. Tijdens het ‘nadenken’ zie je een oplichtend Siri‑icoon. Daarna schuift een groter, semitransparant paneel open met een weergave van het gesprek. Door het paneel naar beneden te trekken, verschijnt de volledige chatmodus. Die aanpak moet Siri zichtbaarder en intuïtiever maken om te gebruiken.
Daarnaast wil Apple Siri dieper in zijn apps integreren. In de menu’s van onder meer Safari en Mail verschijnt bijvoorbeeld een nieuwe ‘Ask Siri’‑knop. Daarmee kan je meteen behaalde inhoud doorsturen naar de assistent zonder de app te verlaten. Ook het toetsenbord krijgt een ‘Write with Siri’‑optie, die toegang geeft tot Apples nieuwe AI‑schrijftools. Daarmee lijkt Apple dezelfde richting op te gaan als Google en Microsoft, die AI‑assistenten steeds dieper in hun ecosystemen verweven. Al zijn er ook die deels op hun stappen terugkeren.
Deze tactiek met een aparte Siri-app gaat trouwens in tegen eerdere berichten van Gurman. Toen meldde hij nog dat Apple geen afzonderlijke app zou maken. Dat lijkt intussen achterhaald. Mogelijk heeft Apple ingezien dat bepaalde handelingen een eigen plek nodig hebben om ze terug te vinden en er opnieuw mee verder te gaan. Misschien heeft de samenwerking met Google er ook iets mee te zien. Apple zou namelijk zo’n miljard dollar per jaar betalen om Gemini‑modellen te gebruiken als onderliggende AI‑technologie. Die database is nodig om de beloofde grote comeback van Siri ook te kunnen waarmaken.
Hoewel Apple nog niets officieel heeft bevestigd, verwachten de kenners dat de nieuwe Siri‑ervaring centraal zal staan tijdens WWDC, naast de komst van iOS 27. Iedereen is dan ook razend benieuwd om te zien of de nieuwe app en functies voldoende zullen zijn om Siri opnieuw écht nuttig te maken.
Geen andere grote veranderingen in iOS 27
Naast de vernieuwingen rond Siri lijkt iOS 27 vooral een update te worden die draait rond stabiliteit en kwaliteit. iOS 26 bracht natuurlijk al grote vernieuwingen, met name het Liquid Glass‑ontwerp. Dit vernieuwde besturingssysteem zou zich dan ook vooral richten op praktische zaken. Denk maar aan het oplossen van hardnekkige bugs, betere animaties, een verbeterd toetsenbord en efficiëntere batterijprestaties. Na de voorstelling in juni krijgen we eerst een publieke bèta en dan waarschijnlijk in september een definitieve uitrol.
Daarnaast maakt iOS 27 het besturingssysteem klaar voor de eerste vouwbare iPhone, die rond september op de planning staat. Op het hoofdscherm zou je bijvoorbeeld twee apps naast elkaar kunnen openen. Zo zou de iPhone Fold moeten aanvoelen als een overgangsvorm tussen iPhone en iPad.










