BYD lanceert betaalbaar model dat bijna volledig oplaadt in 9 minuten

Chinese EV-specialist BYD heeft op 26 maart de Song Ultra EV gelanceerd in China (via CarNewsChina). Prijzen starten (omgerekend) aan 19.072 euro voor een volledig elektrische wagen, terwijl het maximale rijbereik op 710 km is vastgelegd. De motor drijft met zijn 362 pk (270 kW) de achterwielen aan. De drie duurste uitvoeringen bieden God’s Eye B als optie aan. Daarmee krijg je LiDAR op het dak en 27 sensoren, waardoor hij niveau 3 zelfstandig rijden aankan en automatisch kan parkeren.
De goedkoopste uitvoering heeft al een rijbereik van 620 km door de batterijcapaciteit van 68,4 kWh, terwijl de twee duurdere een accu van 82,7 kWh hebben. De duurste versie kost nog altijd maar 22.590 euro. Uiteraard zal de Europese berekening voor de actieradius wat lager uitvallen, maar het blijft een wagen die ver raakt.
De belangrijkste nieuwigheden zijn de Blade Battery 2.0 en de Flash Charging-technologie. Die zorgen ervoor dat de Song Ultra EV in amper 5 minuten kan laden van 10 tot 70%. Wil je de 97% bereiken, dan duurt dat maar 9 minuten. Zelfs in vrieskou van -30°C duurt dat nog altijd maar 12 minuten.
De tweede generatie van de Blade Battery verenigt twee tegenstrijdige doelen: snel laden en een hoge energiedichtheid. Het is een lithium-ijzerfosfaatbatterij (LFP) met een verbeterde structuur die zowel dun als dicht en dus chemisch stabiel is. De batterij is eveneens zelfherstellend.
De eerste auto die we met deze technologieën in Europa zullen zien, zal de Denza Z9GT zijn. Dat is het vlaggenschip van het premiummerk van BYD.












