Nieuws

Apple krijgt patent op 3D zonder bril

3D-films kijken met een lelijk brilletje op je neus is natuurlijk niet cool genoeg voor Apple. Het kreeg een patent toegewezen op een brilloze projectietechniek voor 3D-content.

Het systeem werkt als volgt: elke pixel wordt geprojecteerd op een reflecterend oppervlak met reliëf. Het invallende licht wordt apart teruggekaatst naar het linker- en rechteroog van de kijker. Hierdoor ontstaat een stereoscopisch effect.

De coördinaten van de ogen van elke kijker worden vastgelegd, zodat het mogelijk is om met meerdere personen op verschillende plaatsen tegelijkertijd een beeld in drie dimensies waar te nemen.

[related_article id=”158256″]

Volledige bewegingsvrijheid
Apple hoopt met deze technologie, zo wordt geschreven in de aanvraag, goedkope auto-stereoscopische 3D-schermen te ontwikkelen die de kijker volledige bewegingsvrijheid bieden.

De patentaanvraag voor deze technologie werd al in 2006 ingediend. Het is nog onduidelijk of Apple er echt mee aan de slag gaat of het achter de hand houdt voor toekomstige copyrightclaims.

Wat wel vaststaat, is dat de huidige brilloze 3D-technologieën niet voldoen voor Jobs en co. Zelfs gebruikerservaring bij veelbelovende parallax barrier-technologie, die toegepast zal worden in Nintendo’s 3D-upgrade van zijn mobiele spelconsole DS, is niet goed genoeg voor Apple. Dat schrijft CNet.
 

 

3dApplehardwarehome-entertainmentnieuwsontwikkelaarpatentstrategievideo

Gerelateerde artikelen

Volg ons

Bekijk de huidige aanbiedingen bij Coolblue

Bekijk de huidige aanbiedingen bij Coolblue

👉 Bekijk alle deals