Topman Intel niet mals voor Microsoft

“We hebben Microsoft al meerdere malen verzocht om een aangepast besturingssysteem voor tablets en netbooks te ontwikkelen. Dell deed dat trouwens ook.” Dat zegt Tom Kilroy, hoofd marketing en verkoop bij Intel, tijdens een gesprek met CNet.
In het licht van de aankondiging die Microsoft deed tijdens de voorbije CES-beurs is die reactie niet verwonderlijk. De softwaregigant kondigde in Las Vegas aan energiezuinige ARM-processors te ondersteunen in de opvolger van Windows 7, waardoor Intel er een concurrent bij krijgt.
Intel heeft de ARM-boot gemist toen het in 2006 zijn Xscale-chiparchitectuur verkocht aan Marvell Technology en voluit voor het Atomplatform koos. Die processors doen het goed in netbooks en basissystemen, maar moeten in smartphones en tablets de ARM-processors voor laten gaan.
[related_article id=”161452″]
Windows 7 niet geschikt voor tablets
Er zijn wel tablets met een Intelchip en Windows 7 voorhanden, maar die krijgen steevast slechte recensies. De interface is niet geoptimaliseerd voor gebruik met aanraakgevoelige schermen en het besturingssysteem knabbelt aan de batterijduur.
Microsoft wil bovendien niet dat fabrikanten hun tablets uitrusten met Windows Phone 7, dat wel al op ARM-processors draait.
Netbooks
Met de komst van Windows 8 (wanneer is nog niet bekend) moet Intel misschien wel vrezen voor zijn positie van marktleider op de netbookmarkt, nu de ARM-processors steeds krachtiger worden en relatief zuinig blijven.












