Nieuws

Recordkwartaal voor Apple

Apple rijgt de successen aaneen. De gigant boekte een recordkwartaal met een nettowinst van zes miljard dollar.

Ook de omzet heeft nog nooit zo hoog gelegen als in het eerste kwartaal van boekjaar 2011, dat afliep op 25 december 2010. Apple boekte in de laatste drie maanden van vorig jaar een omzet van 26,74 miljard dollar.

78 procent meer winst
In het eerste kwartaal van boekjaar 2010 lag de omzet nog op 15,68 miljoen dollar. Ook de nettowinst lag toen lager met 3,38 miljard dollar. De omzet steeg dus op jaarbasis met 71 procent en de winst met 78.

De internationale verkopen namen 62 procent van de omzet voor hun rekening. Analisten schatten die aanvankelijk op 24,38 miljoen dollar. Een opsteker dus voor beleggers na het onverwachte nieuws over de medische tussenstop van Steve Jobs.

[related_article id=”158256″]

Jobs spreekt
Hoewel de Apple-goeroe dus voor onbepaalde tijd de fakkel doorgeeft aan operationeel directeur Tim Cook, heeft Apple wel een quote van hem voorzien in het persbericht naar aanleiding van de voorstelling van de kwartaalresultaten.

“In dit feestdagenkwartaal hebben we een recordaantal Macs, iPhones en iPads verkocht", aldus Steve Jobs, directeur van Apple. "We liggen volledig op stoom en we hebben voor het komende jaar een aantal ongelooflijke nieuwe dingen in petto.”

Recordverkoop Macs, iPads en iPhones
Van de Mac-computers gingen er 4,13 miljoen over de toonbank. Dat zijn er 23 procent meer dan in hetzelfde kwartaal van boekjaar 2010. De iPhone deed het nog beter met een stijging van 86 procent, ofwel 16,24 miljoen exemplaren in drie maanden tijd.

De bevoorradingsproblemen rond de iPad waar Apple bij de lancering mee kampte, zijn ondertussen verleden tijd. De 7,33 miljoen verkochte exemplaren zijn daar het perfecte voorbeeld van.

Verkoop iPods daalt
De iPods blijven het succesvolste Apple-product met 19,45 miljoen verkochte exemplaren. Maar er werden wel zeven procent minder muziek- en videospelers met het bekende Apple-logo verkocht dan in hetzelfde kwartaal vorig jaar.

Applebusinessfinancieelhardwareipadiphoneipodmobielnieuwsontwikkelaar

Gerelateerde artikelen

Volg ons

Bekijk de huidige aanbiedingen bij Coolblue

Bekijk de huidige aanbiedingen bij Coolblue

👉 Bekijk alle deals