Slechts zes procent van Belgische resellers doet Software as a Service

Slecht zes procent van de Belgische resellers houdt zich bezig met ‘Software as a Service’. Daarmee zit België net onder het Europese gemiddelde, maar ver achter landen als Zwitserland, Polen of Frankrijk.
Het Franse onderzoeksbureau Compubase voerde recent een onderzoek uit naar de mate waarin het indirecte kanaal in Europe zich bezig houdt met Software as a Service, het verhuren van computertoepassingen. Compubase stelt vast dat het aanbieden van online diensten helemaal niet nieuw is: in de jaren ’70 waren er experimenten met Videotex en de minitel die in een aantal professionele markten redelijk wat succes hadden. In de jaren ’90 werd hetzelfde principe verpakt als ‘ASP’: wie online diensten aanbood, was een application service provider. De doorbraak van het internet vertaalde dat model opnieuw tot ‘software as a service’.
Uit het onderzoek van Compubase blijkt dat vooral bedrijven uit de telecom sector (operatoren, integratoren) en software vendors actief zijn in de markt voor Software as a Service. Opmerkelijk is wel dat sectoren als de visserij, toerisme en vrijetijdsbesteding tot de grootste afnemers van dergelijke online diensten behoren.
Compubase ging ook na in welke landen Software as a Service het meeste wordt aangeboden door het indirecte kanaal. Het Europese gemiddelde ligt op zeven procent, maar er zijn grote verschillend tussen de verschillende landen. Zwitserland is koploper met 14%. Ook Polen (11%), Frankrijk en Rusland (beiden 9%) scoren relatief goed. Nederland zit met 7% net op het Europese gemiddelde, België komt daar met 6% wat achter aan. Vreemd genoeg doen vooral het Verenigd Koninkrijk en Ierland het op dit vlak bijzonder slecht, met beiden maar 3% van de resellers die actief zijn met Software as a Service.
Volgens Compubase moeten resellers deze markt voorzichtig aanpakken, en blijft het belangrijk een goede relatie met de klant te onderhouden, vooral als een deel van de diensten die geleverd worden niet langer de aanwezigheid in het bedrijf van de klant noodzaken.












