Sony WH-1000XM6 en WF-1000XM5 krijgen update met Gemini Live en audio delen

Eerder dit jaar (in mei) bracht Sony zijn nieuwste premium noise-cancelling koptelefoon uit: de WH-1000XM6. Inmiddels wordt er een nieuwe update uitgerold naar zowel deze nieuwe koptelefoon als de premium WF-1000XM5-oortjes die al wat langer uitzien. De update introduceert dus een aantal interessante nieuwe functies.
Gemini Live op je koptelefoon
Sony rolt momenteel dus een update uit naar de WH-1000XM6 en de WF-1000XM5. De update voegt onder andere twee interessante functies toe. De eerste van deze functies is Gemini Live.
Een gebruiker op Discord bracht Android Authority op de hoogte van de update voor de XM5-oortjes, terwijl de outlet zelf de 3.0-update voor de XM6-koptelefoon spotte.
Gemini Live maakt het mogelijk om vloeiende gesprekken te voeren met Googles AI-chatbot. Het is dan ook redelijk handig om deze functie niet alleen op je telefoon te hebben, maar ook op je koptelefoon of draadloze oortjes. Zo hoef je niet eens meer je telefoon uit je zak te halen om hulp van Gemini te krijgen en gebruik je gewoon de ingebouwde microfoons van in dit geval je Sony-koptelefoon of -oortjes.
Audio delen
Het tweede grote onderdeel van de update is dus het delen van audio met een ander apparaat via Fast Pair. Audio delen via Fast Pair spreekt redelijk voor zich. Je kan dankzij deze feature audio tegelijkertijd afspelen op tot 20 verschillende ondersteunde apparaten. Dankzij de update behoren deze Sony-koptelefoon en -oortjes dus ook tot die ondersteunde apparaten.
Audio delen is los van Fast Pair ook al een ding in Android (16), maar Fast Pair maakt het proces nog eenvoudiger. De functie op je smartphone detecteert automatisch ondersteunde apparaten in de buurt, waardoor je niet elk apparaat helemaal via de instellingen handmatig moet verbinden.
Om Googles ‘Audio Share’-functionaliteit te kunnen gebruiken, heb je audioapparaten nodig met ondersteuning voor Auracast, ‘Bluetooth Low Energy’ (BLE) en Bluetooth 5.3 of hoger.











