Apple Maps zou advertenties krijgen

Volgens Mark Gurman van Bloomberg zou Apple vanaf volgend jaar advertenties toelaten in zijn Maps- of Kaarten-app. Dat was al eerder voorspeld en daar zou Gurman nu nog duidelijkere aanwijzingen voor hebben.
Wat dat voor gebruikers zal betekenen is simpel: de bedrijven, zoals restaurants, tankstations of supermarkten, kunnen zichzelf prominenter in beeld laten komen op de kaart door advertentiebudget te besteden bij Apple. Met de hulp van AI zou de app er dan voor zorgen dat je relevante zaken te zien krijgt, zodat het geïnvesteerde budget bij de juiste mensen resultaat oplevert.
Schrikken advertenties af?
Hoe subtiel het ook gebeurt, de vraag is vooral of het mensen niet weg zal leiden van de Kaarten-app. Nu al geven heel wat mensen de voorkeur aan Google Maps, of voor routebegeleiding aan Waze, waardoor deze extra hinderpaal weleens nefast zou kunnen zijn voor het succes van Apple Kaarten.
Uiteraard kadert deze nieuwigheid in het streven van Apple naar extra inkomsten buiten de hardwareverkoop. Via uitgelichte apps in de App Store, die uiteraard ook vaak betaalde advertenties zijn, benut Apple al zijn ruime aanwezigheid om extra inkomsten te genereren.











