Google koopt vliegende camera

Het Duitse bedrijf Microdrones heeft een onbemand vliegend toestel aan Google geleverd. Het kan beelden leveren voor kaartendienst Google Maps.
Microdrones bevestigt zijn levering aan Google in het Duitse economisch magazine Wirtschaftswoche. De zaakvoerder bedrijf hoopt in de toekomst nog veel zaken te doen met de zoekreus. Wat hij daar precies mee bedoelt, is niet duidelijk.
De vliegende toestellen op afstandsbediening of drones kunnen uitgerust worden met een camera. Ze kunnen luchtbeelden maken voor de kaartendienst Google Maps. Die zijn dan recenter dan de huidige satellietbeelden.
[related_article id=”158578″]
Privacybezwaren?
Hoge Duitse gegevensbeschermingsambtenaren hebben al hun bezorgdheid geuit over de Google-drones. “De problemen kunnen nog ingrijpender zijn dan bij Google Street View”, zegt Ulrich Lepper, de gegevensbeschermingsambtenaar van Nordrhein-Westfalen, in Wirtschaftswoche.
Hij verklaart: “De toestellen kunnen volledig geruisloos en ongemerkt privéterrein binnendringen: ze kunnen livebeelden van balkons en tuinen leveren. Die foto’s zijn van betere kwaliteit dan die van op straat en conventionele luchtfotografie.”
De mogelijkheden voor spionage met een drone zijn eindeloos. Met een nachtkijker kunnen ze ’s nachts beelden maken. Met gespecialiseerde infraroodcamera’s kunnen ze zelfs door muren kijken. Ware het niet dat dat verboden is.
Waar Google zich met Street View al ernstige privacyproblemen op de nek haalde, lijkt dit een nog veel groter potentieel te hebben. Als Google tenminste ooit beslist de drones in te zetten.












