Facebook bewijst overspel

Vroeger was het een vreemd parfum of een weggemoffelde liefdesbrief die duidelijk maakte dat een partner ontrouw was geweest. Tegenwoordig is deze taak weggelegd voor Facebook: volgens een overzicht van de American Academy of Matrimonial Lawyers is Facebook betrokken bij een op vijf echtscheidingen.
Flirterige boodschappen of foto’s op de netwerksite worden populairder als bewijs om onredelijk gedrag of onverzoenbare verschillen aan te tonen. In veel gevallen gaat het om een oude vlam die dankzij Facebook teruggevonden wordt.
Facebook is met 66 procent de sociaalnetwerksite de het meest gebruikt wordt in Amerikaanse echtscheidingszaken, maar ook MySpace (15 procent) en Twitter (5 procent) doen geregeld dienst als bewijsmateriaal. Dat schrijft The Daily Mail.
Gebrek aan liefde
Volgens huwelijksconsulent Terry Real wordt Facebook vaak gebruikt om een fantasiewereld weg van de dagelijkse beslommeringen te creëren. Toch legt hij de schuld niet bij de website: "Daarvóór was het e-mail en daarvoor de telefoon. Het probleem ligt niet bij Facebook, maar bij het gebrek aan liefde in de huwelijken", zo stelt Real in een interview met het Amerikaanse ABC News.













