Zwitser geeft bankgeheimen aan Wikileaks

De voormalige Zwitserse bankier Rudolf Elmer heeft bijna tweeduizend namen van belastingontduikers doorgespeeld aan Wikileaks.
Op de lijst komen ook zo’n veertig politici voor die het bankgeheim hebben misbruikt om aan de fiscus te ontsnappen. Wikileaks beslist later of het de gegevens zal publiceren.
Twee dagen voordat hij in Zwitserland voor de rechter moest verschijnen, gaf ex-bankier Rudolf Elmer op een persconferentie in Londen twee cd’s af aan Julian Assange van de klokkenluiderssite Wikileaks. Volgens de Zwitser, die daarvoor terugkeerde uit zijn schuiloord Mauritius, zijn daarop de namen terug te vinden van multimiljonairs, multinationals, politici en zelfs mensen uit de kunstwereld uit de Verenigde Staten, Groot-Brittannië, Duitsland, Oostenrijk en Azië.
Het gaat om mensen die tussen 1990 en 2009 aan de fiscus probeerden te ontsnappen met zogenaamde offshorerekeningen. De gegevens zijn afkomstig van minstens drie financiële instellingen.
Assange voorspelt dat het nog enkele weken zal duren voor de resultaten op Wikileaks gepubliceerd worden. “We zullen deze informatie behandelen zoals alle andere info die we binnenkrjgen. We gaan deze volledig publiceren”, aldus Assange













