Nieuws

Geen internet meer in Libië

Het internetverkeer in Libië ligt volledig plat. De Libische overheid wil op die manier de informatievoorziening van de opstandelingen afsnijden.

Uit statistieken van internetgigant Google blijkt dat de internetactiviteit in het land helemaal is stilgevallen. Ook het monitoringbedrijf Arbor Networks registreert geen internetverkeer meer van en naar Libië.

Opstand niet door internet gevoed
De opstanden in Libië werden in tegenstelling tot de revoluties in Egypte en Tunesië niet aangewakkerd via het internet. Slechts 6 procent van de Libiërs heeft toegang tot het internet. Het overgrote deel van hen woont in de hoofdstad Tripoli.

Door het internet te blokkeren hoopt het regime de inwoners van Tripoli af te sluiten van de rest van het land. Zij krijgen immers geen informatie meer over de protesten buiten Tripoli. Ook het doorstromen van informatie naar het buitenland wordt op die manier erg bemoeilijkt. Het mobiele telefonienetwerk in het land werkt voorlopig wel nog.

 

beleidinternetmaatschappijnieuwsoverheid

Gerelateerde artikelen

Volg ons

Bekijk de huidige aanbiedingen bij Coolblue

Bekijk de huidige aanbiedingen bij Coolblue

👉 Bekijk alle deals