Nokia is marktleider af

Mobieltjesfabrikant Nokia is niet langer de marktleider in West-Europa. De Finnen zijn in het eerste kwartaal ingehaald door Samsung.
Samsung bereikte op de West-Europese mobiele-telefoonmarkt tijdens het eerste kwartaal van dit jaar een marktaandeel van 29,3 procent, aldus IDC. Nokia, jarenlang marktleider, moet het stellen met 27,9 procent. Op plaats drie volgt de iPhone van Apple met 9,8 procent.
Android loont voor Samsung
Volgens de onderzoekers heeft Samsung kunnen profiteren van goede designkeuzes bij de eenvoudige modellen en van de focus op het Google-besturingssysteem Android bij de smartphones. Een jaar geleden had Nokia nog een marktaandeel van 32,7 procent, tegen 29,1 procent voor Samsung.
[related_article id=”161563″]
Ook bij de smartphones verloor Nokia zijn koppositie. Hier is Apple marktleider: de iPhone heeft een marktaandeel van 20,8 procent. De Nokia-smartphones zijn goed voor 19,6 procent van de markt. Samsung (12,1 procent) staat hier slechts op de vijfde plaats.
Windows Phone 7
Nokia hoopt het tij te keren nu de meeste gebruikers hun gewone mobieltje inruilen voor een smartphone. De Finnen gaan daarvoor samenwerken met Microsoft. Vanaf volgend jaar zullen de Nokia-smartphones werken met het besturingssysteem Windows Phone 7 van Microsoft.
Wereldwijd blijft Nokia wel marktleider. Het staat met zijn eenvoudige telefoons vooral sterk in groeilanden als China en India.













