Nieuws

Adobe lanceert e-book software

Op AdobeMax in Las Vegas is de bètaversie van Adobe Digital Editions, een e-book reader, gelanceerd. De software kan PDF-bestanden lezen, ondersteunt reflowable XHTML en bevat een ingebouwde (e-)bibliotheek.

Er was de laatste jaren zeker geen tekort aan initiatieven rond e-books en e-publishing: bijna elke grote software- of hardwarefabrikant heeft het al eens geprobeerd, maar nooit met succes. Telkens bleek de technologie, het product of de manier waarop het aan de man werd gebracht, te falen.

Dat e-books nooit echt doorbraken, is te wijten aan hoge prijzen en complexiteit bij aankoop en gebruik. Adobe probeert het nu met Adobe Digital Editions, een vederlicht programma dat gebruiksvriendelijk moet zijn. De bètaversie is maar 2,5 MB groot – ongeveer een vierde van de standaard Adobe (Acrobat) Reader. “De vraag naar e-books en e-publishing wordt steeds groter, vandaar dat wij nu Digital Editions op de markt brengen”, zegt Bill McCoy, verantwoordelijk voor e-publishing bij Adobe. “Er zijn tientallen formaten op de markt, en ook de DRM-beveiliging maakt het voor de gebruiker erg ingewikkeld. De vraag naar een betere oplossing komt vooral uit het onderwijs, bibliotheken en de bedrijfswereld.”

Adobe Digital Editions wordt een universele client, met versies voor Windows, Mac, Linux en allerhande apparaten zoals PDA’s, gameconsoles en e-book readers. Om ongeoorloofde verspreiding van materiaal tegen te gaan, wordt gebruikgemaakt van DRM gebaseerd op Adobes LiveCycle policy server. Vernieuwend is wel dat de DRM gebaseerd is op de gebruikersnaam en niet op de pc. Bovendien is het mogelijk om offline een DRM-beschermd boek te lezen omdat de DRM-controle niet voortdurend plaatsvindt.

Online boekhandel

Het programma kan probleemloos gewone PDF-bestanden en reflowable XHTML-bestanden aan. Het hoofdscherm toont grafisch alle boeken, zodat het op een echte bibliotheek lijkt. Een online boekhandel, vergelijkbaar met de iTunes store, komt er ook aan. Digital Editions is een goed initiatief, dat echter staat of valt met de verkoopprijs van de e-books zelf. En die wordt nog steeds bepaald door de uitgevers, aldus Bill McCoy. Indien een uitgever dat wenst, kan er ook reclame verschijnen naast de tekst van het e-book, net zoals Google dat doet bij zoekresultaten.

businessitprofessionalnieuws

Gerelateerde artikelen

Volg ons

Bekijk de huidige aanbiedingen bij Coolblue

Bekijk de huidige aanbiedingen bij Coolblue

👉 Bekijk alle deals