Getronics lanceert gestandaardiseerde desktopdiensten

De Nederlandse IT-dienstengroep Getronics lanceert onder de naam Future Ready Workspace een nieuw desktop management aanbod. Getronics belooft een scherpe prijs per gebruiker en per maand (gaande van 50 tot 90 euro) om pc’s en andere apparaten te ondersteunen, vertrekkende van een gestandaardiseerde Windows configuratie.
Het aanbod bestaat uit een basisaanbod pc-ondersteuning (telefonische helpdesk, self-service en interventies ter plaatse), met daarbovenop modules van bijkomende producten en diensten, bijvoorbeeld identiteitsbeheer en ondersteuning van Blackberry apparaten. Al die modules zijn op voorhand in combinatie met elkaar getest, wat volgens Getronics grote besparingen oplevert. ‘Wij gaan ervan uit dat veel bedrijven vandaag bereid zijn om zo’n standaard-architectuur die door experts is ontwikkeld, te accepteren’, zegt Jean-Paul Adans, senior vice president services portfolio bij Getronics.
Getronics zal in een eerste fase het huidige park van een onderneming analyseren, vervolgens migreren naar een gestandaardiseerde omgeving en daarna ondersteuning leveren voor een vaste prijs per desktop. Die prijs kan wel van gebruiker tot gebruiker variëren op basis van de gevraagde dienst (mobiele gebruikers kosten meer).
Het gestandaardiseerde aanbod is vooral gebaseerd op producten van Microsoft (Windows op client en server, Exchange voor e-mail) en Cisco. De antivirussoftware is van Symantec, en de dienstverlening gebeurt op basis van de ITIL-standaard. Andere componenten zijn onder meer van CheckPoint, Dell en Xerox.
Het Future Ready Workspace model zou wereldwijd onder dezelfde vorm gebeuren. De telefonische ondersteuning gebeurt vanuit centra in Hongarije, Singapore en Mexico (in Hongarije zou ook Nederlandstalige ondersteuning beschikbaar zijn).
Het Future Ready Workspace aanbod van Getronics is in de eerste plaats gericht op bedrijven met 1.500 werkplekken of meer. In België concentreert Getronics zich vooral op de zeer grote ondernemingen, zegt Jean-Claude Vandenbosch, general manager voor Frankrijk, België en Luxemburg. Volgens Vandenbosch beheert Getronics momenteel 180.000 werkplekken in ons land.
Het Future Ready Workspace dienstenpakket komt overeen met de diensten die Getronics op dit moment aan de bankverzekeraar ING levert. In ons land hoopt het bedrijf een paar grote klanten binnen te halen. Jean-Claude Vandenbosch noemt daarbij nadrukkelijk Fortis bij naam. ‘Wij zijn al een tijdje met de voorbereiding van een aanbod voor Fortis bezig, nog vóór hun request for proposals de deur uit is’, aldus Vandenbosch.













