Nieuws

Centric vindt plaats voor 49 mensen

 

Centric heeft een contract aangeboden aan 49 ex-werknemers van het failliete Apem. Deze contracten zijn een onderdeel van de overname van 172 ex-Apempersoneelsleden door Centric. “We hebben een overeenkomst met de curator om 171 mensen een nieuwe job aan te bieden, maar er was niet afgesproken dat dit onmiddellijk zou gebeuren,” verklaart David Van Waesberghe, directeur van de Brusselse MIS-afdeling van Centric.

De vakbonden klaagden eerder dat een deel van het personeel, dat nog niet overgenomen was, ook niet doorbetaald werd. Van Waesberghe bevestigt dat deze mensen nog geen loon hebben gezien, maar verzekert dat ze wel doorbetaald zullen worden en hun achterstallige loon dus binnenkort ontvangen. Als verklaring voor de vertraging haalt Van Waesberghe administratieve moeilijkheden aan: “Bij de overname van Apem hebben we een administratieve ramp aangetroffen. Documenten en zelfs hele kasten waren verdwenen, maar we zullen het correct afhandelen. We zijn met de mensen zelf gaan praten om duidelijkheid te krijgen. We doen alles om het in orde te krijgen.” De mensen die nu een contract aangeboden krijgen, zullen hun anciënniteit behouden. Ze komen terecht op de afdeling MIS, in Zaventem en in de retail-afdeling.

Volgens de vakbonden is de overname van deze 49 mensen ‘opsmuk’. “Deze 49 mensen waren bedoeld voor de sterfhuisconstuctie Schelle NV en hebben een ontslagbrief gekregen van de curator,” aldus BBTK-ABVV-vakbondssecretaris Hendrik Vermeersch. Centric ontkent dat de mensen bedoeld waren voor de ondertussen failliete Schelle NV.

businessitprofessionalnieuws

Gerelateerde artikelen

Volg ons

Bekijk de huidige aanbiedingen bij Coolblue

Bekijk de huidige aanbiedingen bij Coolblue

👉 Bekijk alle deals