Nieuws

Openbronontwikkelaars blijven weg van GPL3

Niet meer dan 6 procent van de ontwikkelaars die openbronsoftware schrijven, heeft al geopteerd voor de nieuwe versie van GPL, aldus een rapport van marktonderzoeker Evans Data. GPL 3 blijft controversieel.

Tweederde van de openbronontwikkelaars zegt in het komende jaar GPL 3 niet te zullen gebruiken, 43 procent zegt dat zelfs nooit te zullen doen. Heel wat ontwikkelaars vinden het gebruik van GPL 3 zelfs een reden om niét mee te werken aan een bepaald openbronproject.

“GPL 3 is controversieel omdat het beperkingen oplegt aan wat je met een programma mag doen”, zegt John Andrews, president van Evans Data, in een persmededeling. “Ontwikkelaars zijn verward en verdeeld over die beperkingen. Je vindt ongeveer even grote groepen die het eens zijn met de beperkingen, die het er oneens mee zijn, en die denken dat ze in de praktijk niet afgedwongen kunnen worden.”

GPL 3 bevat ook een clausule die bedoeld is om rechtzaken over patenten onmogelijk te maken. Dit is een uitvloeisel van het fel bekritiseerde akkoord tussen Novell en Microsoft om elkaars klanten niet te vervolgen.

businessitprofessionalnieuws

Gerelateerde artikelen

Volg ons

Bekijk de huidige aanbiedingen bij Coolblue

Bekijk de huidige aanbiedingen bij Coolblue

👉 Bekijk alle deals