Belgacom overweegt klacht tegen BIPT

Belgacom dreigt met een rechtszaak nadat het BIPT een beslissing over mobiele terminatietarieven (MTR’s) verder heeft uitgesteld. “Belgacom zal alles in het werk stellen (waaronder het nemen van gerechtelijke stappen indien en wanneer aangewezen) om erover te waken dat de langverwachte normalisatie van de Belgische MTR’s niet langer onnodig wordt uitgesteld,” meldt het telecombedrijf in een persbericht. Volgens Belgacomwoordvoerder Jan Margot loopt het nog niet zo’n vaart: “Het is inderdaad zo dat Belgacom het uitstel betreurt, maar wij kunnen niet bevestigen dat we een klacht zouden indienen.” Op dit ogenblik heeft Belgacom zo’n zeventig rechtszaken aangespannen tegen het BIPT.
Het BIPT stelde eind vorige maand een beslissing over mobiele terminatietarieven uit. Op dit ogenblik zijn er nog verschillen in de bedragen die de operatoren mogen vragen om een telefoongesprek vanuit een ander netwerk af te handelen. Volgens Base is die situatie normaal omdat de nieuwe operatoren nog niet de kans hebben gehad om de investeringen in hun netwerk terug te verdienen. Omdat Belgacom al jaren eerder mobiele telefonie aanbood, konden zo ook langer hoge terminatietarieven aanrekenen. “Ja, maar u moet weten dat de apparatuur om een netwerk te bouwen toen ook veel duurder was,” volgens Margot. “Een operator als Base zou niet mogen afhangen van deze assymetrie in terminatietarieven.”
Belgacom wijst erop dat de verschillen in België het grootst zijn van de hele EU. De Europese Commissie zou al verklaard hebben niet akkoord te zijn met de situatie.









