Inkomsten HP bevestigen status grootste IT-bedrijf

HP had 104,3 miljard dollar omzet in fiscaal jaar 2007 dat afgesloten werd op 31 oktober. Daarmee laat het IBM achter dat in de afgelopen vier kwartalen 96,2 miljard dollar omzet draaide. Het zakencijfer van HP steeg met 14 procent tegenover vorig jaar, in Europa steeg het zelfs 19 procent. De winst bedraagt 7,264 miljard, tegenover 6,198 miljard vorig jaar.
Grootste groeier binnen HP is de Personal Systems Group. Die groeide in het vierde kwartaal met dertig procent tegenover dezelfde periode vorig jaar. In totaal is deze afdeling goed voor een groei van 7,2 miljard dollar in één jaar. Vooral notebooks deden het goed met een groei van 49 procent tegenover het jaar ervoor. De inkomsten uit desktops ging maar 15 procent vooruit. Vooral consumenten bleken meer te kopen, 40 procent meer dan vorig jaar. Bedrijven kochten 24 procent meer dan een jaar geleden. Ook servers deden het goed, ze verkochten 14 procent meer dan een jaar geleden. De omzet van x86-gebaseerde blade servers steeg met 78 procent.
De printerafdeling groeide maar vier procent en de verkoop van hardware aan consumenten viel vijf procent terug. De hele printafdeling blijft goed voor 7,6 miljard in het laatste kwartaal van 2007.
HP’s softwareafdeling kenden een verdubbeling tegenover vorig jaar. Maar met 698 miljoen dollar inkomsten in het laatste kwartaal, is het een van de minder belangrijke afdelingen van HP.
HP meldde ook dat de raad van bestuur 8 miljard dollar heeft toegekend aan de terugkoop van aandelen.










