Nog 3522 hindernissen voor ISO-erkenning Open XML

Standaardisatie-orgaan ECMA International, de beheerder van Microsofts Open XML bestandsformaat, heeft in de procedure voor een ISO-erkenning 3522 commentaren gekregen op Open XML. Die moeten allemaal beantwoord worden tegen 14 januari, zodat eind februari een stemming over de ISO-erkenning van Open XML kan doorgaan.
Brian Jones, de enige Microsoft-werknemer bij ECMA, schreef op zijn blog: “Er zijn 3522 opmerkingen in totaal, maar als je ze groepeert, krimpt het geheel tot een meer werkbare lijst… Maar nog steeds heel indrukkwekkend!” Op dit ogenblik heeft ECMA al 662 antwoorden klaar en voorziet het om de paar weken een update. “We hebben nog twee maanden tot de deadline. Maar omdat er zoveel punten zijn af te werken, dachten we dat het best was om de antwoorden eerder beschikbaar te maken dan januari en zo meer tijd voor discussie te laten.”
Welke obstakels er nog zijn en welke antwoorden ECMA erop heeft, is niet publiek gekend. De regels van het ISO stellen dat de commentaren van de nationale standaardiseringsinstituten geheim moeten blijven, alsook de antwoorden erop. Wel laat Jones weten dat de meeste opmerkingen die ECMA kreeg, vergezeld zijn van een voorgestelde oplossing. “De meeste ervan zijn goede suggesties, waardoor ons antwoord op die opmerkingen is dat we exact doen wat ze vragen.”










