Steeds minder Belgische standhouders op CeBIT

In Heverlee werd CeBIT 2008 voorgesteld, de technologiebeurs in Hannover die er in maart volgend jaar zal plaatsvinden. De business-kant van IT lijkt prioriteit te zijn voor de organisatie. Tegelijk wordt er geklaagd over het lage aantal Belgische standhouders.
“Wat België betreft wordt het steeds droeviger,” zegt Uho Dreher, die de persconferentie organiseerde. “Waar er in 2000 nog 90 Belgische bedrijven aanwezig waren, is dat nu geslonken tot amper 35.” Dat zou onder meer te maken hebben met de kleinschaligheid van de zuiver Belgische IT-bedrijven. “De bedrijfjes die nog volledig in Belgische handen zijn tellen misschien drie werknemers. Als zij een stand openen op CeBIT, is hun zaak ondertussen onderbemand.”
De oplossingen die door de organisatie worden aangeboden lijken niet te helpen. “We bieden groepsstanden aan waar bedrijven ook maar één dag kunnen staan. Maar zelfs dat trekt ze niet over de streep,” zegt Dreher. Volgens hem is het een mentaliteitsprobleem: “In Nederland zie je dat probleem niet. Daar zijn ze gebeten om elke euro te verdubbelen, en daar gebruiken ze een beurs als CeBIT voor. Belgen onderschatten het belang van marketing.”
Business en groen zijn hoofdzaak
“Business solutions vormt de sterkste peiler,” klonk het bij monde van Alexander Wurst, managing director van CeBIT. De organisatie gaat er prat op dat professionele gebruikers er de nodige nieuwigheden kunnen ontdekken om hun workflow te optimaliseren. “Business solutions maakt het grootste deel van de beurs uit.” Daarnaast zijn er nog twee resterende blokken: “Public sector solutions”, waar onder meer e-Governement aan bod komt, en “Home and mobile solutions”, dat meer op de eindgebruiker is gericht.
Ook CeBIT 2008 zal zich richten op een ecologisch verantwoorde sector. ‘Groene ICT’ is de leidraad op het evenement. “Weet u dat het elektriciteitsverbruik van de IT-sector per jaar evenveel CO2-uitstoot oplevert als de luchtvaartindustrie?” vraagt Wurst. In dat kader zal dit jaar een compendium ‘Green IT Guide’ worden uitgegeven, waarin het onderwerp wordt behandeld.
Nieuwelingen en beroemdheden
Op CeBIT wordt ook een ‘recruiting day’ worden georganiseerd, een soort jobbeurs op de CeBIT-vloer. “Overal kampt de IT-sector met personeelstekorten. Ook die materie wordt op de beurs behandeld.”
Niet enkel nieuwe IT’ers lijken welkom te zijn, ook enkele beroemdheden zouden present geven. Zo zou de Franse president Sarkozy de beurs openen. Frankrijk is “partnerland” bij de organisatie van CeBIT. Ook Steve Ballmer van Microsoft zou een bezoekje brengen aan het evenement.













