Nieuws

Wallonië vraagt nieuwe offertes voor 40.000 pc's

De Waalse administratie laat vijf IT-leveranciers opnieuw een offerte opstellen voor de levering van 40.000 pc’s. In 2007 waren de vorige offertes afgekeurd door de Raad van State. Wallonië gebruikt een onderhandelingsprocedure zonder voorafgaande bekendmaking, waarop alleen Priminfo, Computerland, Econocom, Systemat en Getronics kunnen reageren.

Het lastenboek is niet fundamenteel veranderd tegenover de vorige keer. De levering van de 40.000 pc’s is een onderdeel van Cyberclasse, een Waals project om scholen te voorzien van informaticamateriaal. Het deelcontract voor de levering van de pc’s zou goed zijn voor 30 miljoen euro. Men hoopt de installatie te beginnen aan de start van het nieuwe schooljaar.

De totale afkeuring voor de offertes van Priminfo, Computerland, Econocom, Systemat en Getronics kwam er in augustus dit jaar. De beslissing werd voorafgegaan door een hele rechtsgang. Priminfo, de originele winnaar van de aanbesteding, verloor het contract nadat Computerland bij de Raad van State ging klagen. Priminfo verzet zich, maar vindt geen gehoor. In juli werd Systemat als winnaar aangeduid, wat aangevochten werd door Computerland, Econocom en Priminfo.

“Gelijktijdig met de afkeuring is er ook een ministerwissel geweest,” zegt Fabienne Winckel, de projectverantwoordelijke voor Cyberclasse, “Arena is vervangen als Minister van Onderwijs door Marc Tarabella. Hij heeft een nieuwe studie over het dossier besteld bij juristen en externe consultants, om uit te maken wat de juridisch de beste oplossing was. Er is dan gekozen voor een onderhandelingsprocedure zonder voorafgaande bekendmaking. De Waalse regering heeft dan haar goedkeuring gegeven.

businessitprofessionalitresellernieuws

Gerelateerde artikelen

Volg ons

Bekijk de huidige aanbiedingen bij Coolblue

Bekijk de huidige aanbiedingen bij Coolblue

👉 Bekijk alle deals