BYD verdrievoudigt autoverkopen in Europa dankzij Europese EV-zwakte

De European Automobile Manufacturers’ Association (ACEA), die de verkoopcijfers van nieuwe Europese auto’s bijhoudt, spreekt over een explosieve stijging in het aantal registraties van BYD’s. In augustus ging het om een verdrievoudiging ten opzichte van dezelfde periode in 2024, met in totaal 9.130 verkopen in de Europese Unie. Tel je daar het Verenigd Koninkrijk, Noorwegen en Zwitserland bij op, dan loopt het aantal op tot 11.822 wagens.
Daarmee verkocht BYD meer auto’s dan zijn grootste concurrent Tesla. Dat merk zag zijn verkopen in augustus met 37% teruglopen tot 8.220, aldus de ACEA. Ook de maand ervoor verschenen er al meer nieuwe BYD’s op Europese wegen dan Tesla’s.
Er zijn bovendien meer successen uit Chinese hoek, meldt de ACEA. Ook de SAIC Motor Group wint snel terrein in Europa. Hoewel de naam SAIC Motor wellicht minder bekend klinkt, is het concern in Europa onder andere actief met MG en Maxus (bedrijfswagens). SAIC verscheepte in augustus 12.822 auto’s, opnieuw meer dan Tesla.
Europese auto-industrie onder druk
Terwijl Chinese automerken razendsnel hun bekendheid en marktaandeel versterken, raken Europese automerken, inclusief de Volkswagen Groep, achter op schema. Vooral de komst van nieuwe EV-modellen hapert bij deze merken. Neem Porsche als voorbeeld: dat merk stelde onlangs de introductie van een nieuwe EV uit omdat de markt volgens het luxemerk ‘onvoorspelbaar’ is.
Dat is opmerkelijk gezien de groei van de Europese markt voor EV’s. In augustus bedroeg de groei van BEV’s (battery electric vehicles) 30% jaar-op-jaar. Ook plug-in hybrides zijn ongekend populair (+54%), terwijl het aantal verkochte conventionele hybrides met 14% steeg.
De groei van Chinese merken betekent overigens niet dat er niets meer te winnen valt voor Europese fabrikanten. Bij Volkswagen namen de verkopen bijvoorbeeld met 6,3% toe. Maar gezien de cijfers die Chinese merken presenteren, en de voordelen van zulke wagens, zoals vaak lagere prijzen, hebben Europese merken wel degelijk reden tot zorg.











