Symbian geeft broncode vrij

Het mobiele besturingssysteem Symbian is vanaf donderdag vrij te downloaden, onder openbronlicentie. De Symbian Foundation spreekt van de grootste openbronmigratie in de geschiedenis.

“Toen de Symbian Foundation werd opgericht, hebben we als doel vooropgesteld om de openbronrelease te vervolledigen tegen midden 2010. En dankzij de buitengewone toewijding van ons team en onze leden hebben we dit ruim op tijd bereikt”, aldus Lee Williams van de Symbian Foundation.

De meest recente versie van het softwareplatform, Symbian^3, zal volledig klaar zijn tegen het eerste kwartaal van dit jaar. Symbian^1 vinden we vooral terug bij Nokia, dat de software voor de N97 gebruikte. Voor Symbian^2 zijn dan weer nooit toestellen gemaakt.

Wie de software wil downloaden, kan terecht bij de Symbian Developer Community.

Gerelateerde artikelen

Volg ons

Ga jij apps uit alternatieve appstores installeren?

  • Nee, App Store of Play Store is goed genoeg (57%, 109 Votes)
  • Alleen als ik een app écht nodig heb (29%, 56 Votes)
  • Ja, ik wil apps van andere bronnen installeren (14%, 27 Votes)

Aantal stemmen: 194

Laden ... Laden ...
69% korting + 3 maanden gratis

69% korting + 3 maanden gratis

Bezoek NordVPN

Business