Nieuws

Honor stopt een stukje Arri-filmcamera in zijn nieuwste vlaggenschiptelefoon met bizarre camera’s

© Honor
Honor werkt voor zijn nieuwste vlaggenschip samen met filmcamerafabrikant Arri. Dat levert niet alleen een opvallend camera-eiland op, maar ook professionele video-opties en twee 200MP-camera’s.

Camera’s lijken het speerpunt te zijn geworden van Chinese Android-telefoons. Nadat OPPO, Vivo en Xiaomi al eerder uitpakten met opvallende camerasystemen, gaat ook Honor een stap verder met de Magic 9 Pro Max. Voor het ontwerp van het camera-eiland liet het merk zich inspireren door een bekende camera uit de filmwereld: de Arriflex 35 met zijn opvallende drielensrevolver uit 1937.

De samenwerking met Arri gaat bovendien verder dan uiterlijk alleen. Zo kan je met de Magic 9 Pro Max video opnemen in Arri LogC3 en krijg je toegang tot 14 Arri Look LUT’s (Look-up Tables). Daarmee kan je het uiterlijk van foto’s en video’s aanpassen. Wie verder wil gaan, kan bovendien in Arri’s bibliotheek zoeken naar eigen LUT’s en exemplaren van derden. Voor videografen is er daarnaast ondersteuning voor de 10-bit 4:2:2-codec.

Het camerasysteem heeft gelijkenissen met Arri’s bekende filmcamera’s van weleer

Dat moet van de Magic 9 Pro Max een interessante smartphone maken voor wie veel met video bezig is, zeker als je al ervaring hebt met professionele film- en videoapparatuur. Arri is immers een bekende naam in de filmwereld en levert camera’s en lenzen voor professionele producties.

Twee 200MP-camera’s achterop

Ook de cameraspecificaties zelf zijn behoorlijk indrukwekkend. De hoofdcamera maakt gebruik van een 200MP-sensor van 1/1,28 inch. Daarnaast krijg je een 200MP-telefotocamera met 3,5x optische zoom en een 1/1,4-inch sensor. De derde camera is een 50MP-groothoekcamera.

Daarmee gaat Honor niet helemaal mee in de trend van drie 200MP-camera’s, zoals OPPO die toepast bij de Find X10 Pro Max. Bovendien zijn bepaalde Arri-functies niet beschikbaar wanneer je met de 50MP-groothoekcamera fotografeert of filmt.

De Magic 9 Pro Max krijgt daarnaast een microfoon die Honor omschrijft als ‘bioscoop-grade’ en een opvallende vierkante selfiecamera van 55 MP. Die laatste doet denken aan de vierkante selfiecamera die Apple op sommige van zijn recente iPhones gebruikt. Apple-like is ook de ToF-sensor voorop voor 3D-gezichtsherkenning.

8.800mAh-batterij en nieuwe Snapdragon-chip

Buiten de camera’s pakt Honor eveneens stevig uit. De Magic 9 Pro Max krijgt een batterij van 8.800 mAh, die je met maximaal 100 watt kan opladen. Onder de motorkap zit verder de Snapdragon 8 Elite Extreme Gen 6, gecombineerd met minstens 12 GB RAM en 256 GB opslag.

Het scherm meet 6,8 inch en haalt volgens Honor een piekhelderheid van 10.000 nits. Die maximale helderheid is echter alleen beschikbaar in HDR-modus. Bij normaal gebruik ligt de maximale helderheid rond 2.000 nits. Wat duurzaamheid betreft zien we bij de Magic 9 Pro Max een IP68/IP69K-stof- en waterbestendigheid, samen met een ‘NanoCrystal Shield’-beschermlaag op het scherm en een metalen behuizing.

Honor lanceert de Magic 9 Pro Max eerst op de Chinese markt. Het bedrijf bevestigde tegelijkertijd dat de smartphone ook naar andere internationale markten komt, al is nog niet bekend wanneer dat precies gebeurt.

Uitgelicht artikel Motorola pronkt met nieuw vlaggenschip met nieuwe Snapdragon-chip en Bang & Olufsen-speakers
fotografiehonormobiel

Gerelateerde artikelen

Volg ons

Haal een HomeWizard in huis en krijg een gratis Energy Display én €50 shoptegoed

Haal een HomeWizard in huis en krijg een gratis Energy Display én €50 shoptegoed

Bespaar nu